Necati’yi takımdan kovdu!

Kalli, Necati'nin Bochum maçında laubali davrandığı gerekçesiyle Sezgin'e " Hemen bavulunu toplasın" dedi. Adnan Sezgin arayı düzeltmeye çalıştı.

G.Saray’ın yurt dışı hazırlık kampını tamamlayarak yurda döndü. Dün akşam Bundesliga ekiplerinden Bochum ile karşılaşan Cimbom sahadan 2-1 mağlubiyetle ayrıldı. Maç sırasında yaşanan bir olay ise kampın son gününe damgasını vurdu.

Teknik direktör Kalli kamp çalışmaları boyunca performansından memnun olmadığı ve sık sık uyardığı Necati için yönetime ” Hiç çalışmıyor. Aklını takıma veremiyor. Çok agrsif ve kibirli. Hırsı da kalmamış. Bu şartlar altında ondan verim almamız mümkün değil” şeklinde bir rapor vermişti. Bochum maçında ise Kalli sinirlerine hakim olamayarak öğrencisinin acil takımla ilişkisinin kesilmesini istedi. olay şöyle gelişti;

Karşılaşmanın 59. dakikasında Kalli Arda’yı sahaya sürmek için formasını giymesini söyledi. Ayhan’ı oyundan çıkarıp Arda’yı yerine almayı planlıyordu. Ancak Necati’nin o andan laubali bir şekilde davranıp arkadaşlarıyla gereksiz tartıştığını gören Kalli, kenar yönetime Necati’nin oyundan çıkacağı talimatını verdi. Bu esnada Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin’e dönerek ” Necati’yi bir daha görmek istemiyorum. Hemen bavulunu toplasın” dedi.

Alman teknik adamın çok sinirli olduğunu anlayan Sezgin, olayın basın mensupları tarafından görülmesi üzerine ortalığı sakinleştirmek istedi. Kalli’nin sözlerinin büyütülmemesi gerektiğini söyleyen Sezgin ” Hocamız o anda çok sinirlendi ve bir anlık sinirle o sözleri sarf etti” dedi. Necati’nin ise moralinin çok bozuk olduğu gözlerden kaçmadı.