Necdet Özel’in Atatürk’ü anma mesajı

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, "Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün bu üstün nitelikleri ve koyduğu ilkeleriyle; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yüce milletimizin ve onun bağrından çıkan kahraman ordumuzun mensuplarının gönlünde yaşamaya devam edecektir.

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, “Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün bu üstün nitelikleri ve koyduğu ilkeleriyle; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yüce milletimizin ve onun bağrından çıkan kahraman ordumuzun mensuplarının gönlünde yaşamaya devam edecektir.” dedi.
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına hitaben bir mesaj yayımladı.
Özel, sözlerine “Bugün, fikir ve hareketi kişiliğinde birleştirmiş eşsiz bir lider, muharebe meydanlarının muzaffer kumandanı, devlet kuran büyük bir siyaset adamı ve toplumun çehresini değiştiren kudretli bir inkılâpçı olan Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 75’inci yıldönümünde, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.” diye başladı.

“MİLLETİN SEVGİSİ VE DESTEĞİNDENG ÜÇ ALDI”

Atatürk’ün, giriştiği bağımsızlık ve çağdaşlaşma mücadelesinin her aşamasında mensubu olduğu yüce milletin yüksek vasıflarına güvendiği, bütün teşebbüslerinde milletin sevgisinden ve desteğinden güç aldığı, kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğunu söylediğine işaret eden Özel, “Büyük devlet adamı ve komutan Atatürk, millî kurtuluşa bayrak olan eşsiz fikirleri, çığır açan görüşleri ve ölümsüz eserleriyle, etkileri memleket sınırlarını aşmış, dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan milletler için bağımsızlık mücadelesi ve modernleşme gayretlerinin sembollerinden biri hâline gelmiştir.
Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bütün bu üstün nitelikleri ve koyduğu ilkeleriyle; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yüce milletimizin ve onun bağrından çıkan kahraman ordumuzun mensuplarının gönlünde yaşamaya devam edecektir.” diye duygu ve düşüncesini aktardı.

“RUHUNUZ ŞAD OLSUN”

“Yüce Atatürk” diye seslenen Özel, mesajını şöyle tamamladı:
“Kalbinde yaşattığı vatan, millet ve bayrak sevgisinden güç alan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olarak, askerlik mesleğinin omuzlarımıza yüklediği her görevi başarıyla yerine getirme azim ve gayretiyle emanetinize layık olmak için, yüce milletimizin hizmetinde, tek yürek hâlinde, özveriyle ve fedakârane bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Manevi huzurunuzda sevgi, saygı, minnet ve şükran duygularıyla eğiliyorum. Ruhunuz şad olsun.”