Necmettin Erbakan’ın hedefinde yine AK Parti vardı

Erbakan, Türkiye'nin 22 Temmuz'da var olma-yok olma seçimi yapacağını belirtti.

ESAM’ın Türkiye Konferanslarında konuşan Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Türkiye’nin 22 Temmuz’da var olma-yok olma seçimi yapacağını belirtti.

Erbakan; “AKP’ye oy vermek, “Köle olmak istiyorum” demektir, siyonizme oy vermek demektir. Bu ağır vebali unutmadan sandığa gidin” diye konuştu.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Irkçı emperyalist güçlerin Türkiye’yi bölmek için mutlaka AKP’yi işbaşına getirmeye çalıştıklarını belirterek, “Nasıl bu seçimler Çanakkale Savaşı kadar önemliyse, onlar da adeta ‘bu seçimlerde Çanakkale’yi geçeceğiz’ diyorlar” diye konuştu. AKP’nin, Türkiye’ye “ekonomik yıkım, manevi tahribat ve dış politika faciası” yaşattığını kaydeden Erbakan, şöyle konuştu: “AKP’nin 5 yıldır yaptıkları beceriksizlik değil. Bunlar at spikeri olarak konuşuyorlar. Atın üzerinde IMF var.”

“Her sene 200 milyar dolar dışarıya aktarılıyor. Bu paralardan ırkçı emperyalizm faydalanıyor” diyen Erbakan; “AKP iktidarından önce 4 tane dolar milyarderi vardı. Şimdi 26’ya çıktı. Halk ise sefalet içinde yaşıyor” dedi. Türkiye’nin iflas ettiğini söyleyen Erbakan, AKP’ye en büyük iyiliğin AKP’yi seçmemek olduğunu kaydetti. AKP’nin buna karşın halkı aldatmaya çalıştığını vurgulayan Erbakan, “Bir tüccar iflas etmiş, iflasını duyurmak için kokteyl veriyor. AKP’nin yaptığı budur” dedi.