‘Neden yan baktın’ kavgası kanlı bitti

Konya'da adliye önünde mahkeme saatini bekleyen 2 kişi kendilerine yan baktıklarını iddia ettikleri 2 kişiyi bıçakla yaraladı.

Tartışmanın Erdal İ.’nin önlerinden geçen Selvi ve Keşiş’e “Ters ters bakmayın, zaten mahkememiz var moralimiz bozuk.” dediği için başladığı öğrenildi. Kısa sürede kavgaya dönüşen tartışma sonucu Erdal İ. ve H.U. ceplerinden çıkardıkları bıçaklarla tartıştıkları Selvi ve Keşiş’i vücutlarının çeşitli yerlerinden bıçakladı.

Kavgayı farkeden adliye polisi olaya müdahele ederek tarafları ayırdı. Kavga sonucu Mustafa Selvi sol göğsünden bıçaklanırken, Mehmet Ali Keşiş’in kaşında ve yüzünde bıçak izi oluştu. Yaralılar olay yerine gelen 112 acil servis ambulansı ile Konya Numune Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı. Erdal İ. ve H.U. adliye polisi tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheliler Konya Numune Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. H.U. yaşı 18’den küçük olduğu için Konya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Ekiplerine teslim edildi. Tedavi altına alınan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.