Nedim Hazar bombaladı: Tamam mı laikçi andıççıklarımız!

Yazar Nedim Hazar, sözde laikçi çığıtkanlık yapanlara tokat gibi cevaplar verdi.

NEDİM HAZAR yazdı…

Bugün yaşananların birebir kopyasını, çok değil, 5-6 ay önce aynen yaşamıştık. Yine azgın bir azınlığın, kendince hedefler üreten saklı elitlerin, her türlü gaza gelen kafası basmazların, derinliklerin kuytuluklarına gizlenen ruh hastalarının, üzerlerine salınan korkuların etkisiyle canhıraş bir şekilde bağıran samimi insanların ortaklaşa sergilediği bir tiyatroydu bu…
Yazık ki Laiklik denen kavramın da içini boşaltıp, her türlü melaneti savunmak, içkiyi, açık göbeği, namaz ve din düşmanlığını laiklik diye yutturmaya çabalayanların kurguladığı bir tehlikeli oyun bu.

Şimdi tekrar sahneleniyor ve ezenler mağduru oynuyor tuhaf bir şekilde…

Şekil de yapıyorlar üstelik. 222A imiş bu seferki. Önceki 555 bilmem ne imiş? Bu millet 22T ile gerekli cevabı ekleştirdi yanaklarına amma, güreş bu, doyumu olmuyor yenilen için. Bir de babalanan, dayılanan ruh hastaları var. Onlar için her gelişme, her özgürlük büyük bir yenilgi ve façalarının bozulması. Kullandıkları jargon laikçi kabadayılık jargonu. Misal, ‘Yüzde 99 oy alsanız bile bizim istediğimiz olacak’ diyorlar. Keza, ‘Üniversite sınavlarında tüm soruları cevaplasanız bile sizi üniversiteye sokmayız’ deyip, bunu uyguluyorlar. Bu zihniyetin façası fena halde bozuldu. Kabadayı jargonunu bilenler bilir, karizmayı çizdirirse bir kabadayı artık ondan korkmak gerekir. Zira kabalığına bir de gözü dönmüşlüğü eklemek gerekir!

Rakamları, gerçekleri, olayları çarpıtarak sunmayı marifet sandıkları gibi, kendi yalanlarına kendilerinden başka inanan çıkmadığını anlayamayacak kadar kapasiteden yoksundurlar. Şöyle manşet atarlar örneğin: “Yüz binlerin yanıtı!” Hadi Genelkurmay’ın bizzat açıkladığı rakamın 126 bin olduğunu bizzat unutalım. Hemen yanında şu manşet: “Eski devlet bakanı Şener’den AKP’ye uyarı: Sonu felaket olur”. Hani ilk bakışta, sadece başlığı okuyan bir alık; ‘Vay be Şener bile türbana karşı’ desin diye. Oysa haberin ekonomi üzerine olduğunu hemen kendileri yazabilecek kadar gözleri dönmüş durumda.

Milletten yedikleri tokadın etkisini büyük bir pişkinlikle karşılayanlar, yine aynı tiyatroyu sergilerken oynadıkları tehlikeli oyunun farkında değiller gibi… Ancak buradan uyarıyoruz işte: Yaptığınız bu ali cengizlikler, kurguladığınız oyunlar ülkenin zararınadır. Biliyoruz; size göre bu ülkeyi sizden daha çok seven kimse olmadığı gibi, sizden başka herkes bu ülkenin düşmanıdır. Algınızın ve zekanızın düzeyinin de farkındayız. Ancak kendinize gelmeniz lazım. Tuhaf bir zihniyet ve algı kapalılığı ile, artık Çin’de bile görünmeyen köhnemiş düşünce yapınız ile bu ülkeyi çok tehlikeli bir ateşin içine atmak üzeresiniz. Ve inanın bize hepi topu yüzde 10 bile değilsiniz. Partinizle, medyanızla, kliklerinizle, akademisyenlerinizle vs… Bazılarınız açıkça ağzından kaçırıyor baklayı; türbanlılara hak ettikleri notları bile vermeyiz, diye. Bunu çoktan biliyoruz meraklanmayız. Elinizden gelse ve yüreğiniz yetse, inançlı insanlara oksijen bile vermeyeceğinizi bütün ülke çok iyi biliyor.

Şu hain ilan etmeye kalkıştığınız, gerici diye yaftalayıp burun kıvırdığınız kitleye bir bakın Allah aşkına: AKP, MHP, DP, ANAP, BBP… Toplamı yüzde 90’a yakın bir kitle. CHP’nin de içinde birçok insanın örtü ve inanç ile hiçbir sıkıntısı olduğuna inanmıyorum. Birçok CHP’li dostum var bugünkü manzaradan canı sıkılan. Gerçek anlamda sosyal demokrat binlerce insan var.. Ve ne acı ki, biz şimdi oturmuş bir kısım azgın azınlığın ülkeyi getirdiği uçurumun betimlemesini yapıyoruz.

Yapmayınız güzünüzü seveyim, etmeyiniz. Bu tehlikeli tiyatroyu tekrar oynamayınız. Bugüne kadar inançlı kesim hep sağduyusunu korudu. Yaptığınız her türlü melaneti tolere etti. Yarın bir yürüyüş düzenleyip milyonlarca insan ‘kahrolsun azgın azınlık’ diye slogan atarsa, korktuğumuz başımıza gelir. Bir özgürlük düzenlemesini bu kadar hayat memat boyutuna çekmeyiniz. Kabadayı genlerinizi köreltiniz artık.

Tamam mı laikçi andıççıklarımız!