Nefes kesen yılan avı

Konya'da şehrin en işlek caddesi üzerinde bulunan bir süper markete girmeye çalışan yaklaşık 2 metre boyundaki yılan, vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirildi.

Yılanı oyuncak sanan ve arkadaşlarının kendisini korkutmak için bıraktığını düşenen Özel, yılanın üzerine bastı. Genç kız, yılanan kaçmaya çalıştığını görünce canlı olduğunu farketti.

Özel’in yardım istemesi üzerine çevre sakinleri, genç kızın imdadına koştu. Vatandaşlar, başını ve gövdesinin büyük bir kısmını süpermarketin girişindeki deliğe saklayan yılanı ilk önce ellerine poşet takarak çıkarmayı düşündü. Bu yöntemin işe yaramayacağını anlayan vatandaşlar, yılanın kuyruğuna ip bağlayarak çıkarmayı denedi ancak kuyruk kısmının kopacağını düşünüp vazgeçti.

Kısa sürede çevrede toplanan meraklı vatandaşlar ilginç manzaralar oluşturdu. Kimileri zehirli olduğunu düşünerek yılana yaklaşmazken cep telefonu çalan Soner Karapınar, “Şimdi yılanı yakalıyorum, beni daha sonra ara” diyerek telefonu kapattı.

Salim Mert isimli mahalleli ise eline eldiven takarak yılanın kuyruğundan tuttu. Dev yılanı yavaş yavaş saklandığı yerden çıkaran Mert, ayağıyla yılanın başını ezmeye çalıştı. Çevrede toplananlardan kimisi “Dikkat edin zehirli olabilir” diyerek birbirlerini uyarırken, bazıları “Kafasını ezelim bunun” dedi.

Bazı vatandaşlar, “Böyle ezemeyiz çekiç getirin” derken kimileri bu düşünceye tepki göstererek “Hayvan severler sizi şikayet edecek.” dedi. Bu sırada kimileri “Derisinden kemer yapalım” şeklinde espiri yaparken, bazıları cep telefonuyla yılanın fotoğrafını çekti.

Yılan operasyonunda vatandaşların aralarındaki konuşmaları komedi filmlerindeki replikleri aratmadı. Sonunda etkisiz hale getirilen dev yılanın boyu, Kadir Demir isimli gencin boyu ile karşılaştırılarak tespit edildi. 1 metre 80 santim boyunda olduğunu söyleyen Kadir Demir, “Yılan tam benim boyumda” diye konuştu.

Yılanın yakalanmasında büyük rol oynayan Soner Karapınar, “Biz geçerken gördük. Köşeyi dönerken bir baktık yılan. Bakkala söyledik inanmadı. Kızlar oyuncak sanıp şaka yaptığımızı zannetti. Şehrin göbeğinde bu büyüklükte yılanı ilk defa görüyorum. Kızın biri bizden daha cesaretli çıktı, kuyruğuna bastı. Dayı eldiveni takıp geldi, çıkardı. Ben de taşla yılanın kafasını ezdim.” şeklinde konuştu.

İtfaiyeyi çağırmak için zaman olmadığı dile getiren Soner Karapınar, “İtfaiyeyi bekleseydik yılan süper markete girerek birilerine zarar verebilirdi” dedi.

Yılanın kuyruğuna basarak kaçmasını engelleyen Gülşah Özel, “Önce arkadaşlarım şaka yapıyor sandım. ‘Şehirde yılan olur mu?’ dedim. Yılanlar genellikle köylerde oluyor. Oyuncak zannedip üzerine bastım. Kaymaya başlayınca gerçek olduğunu anladım. Kocaman bir yılanmış etkisiz hale getirildi” diye konuştu.