Nejat Uygur’u sevenleri son yolculuğuna uğurluyor

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden usta oyuncu Nejat Uygur'un cenazesine bir çok seveni akın etti.

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden usta oyuncu Nejat Uygur’un cenazesine bir çok seveni akın etti. Uygur’la ilgili anılarını paylaşan ünlüler, onun esprileriyle büyüdüklerini söyleyerek son yolculuğuna uğurluyor.

Hayatını kaybeden ünlü tiyatrocu ve dizi oyuncusu Nejat Uygur’un için Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazına çok sayıda siyaset ve sanat dünyasından isimleri katıldı. Cenaze törenine Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, sanat dünyasından İbrahim Sadri, Sümer Tilmaç, Mahsun Kırmızıgül, Müjdat Gezen, Halit Kıvanç, Hıncal Uluç ve çok sayıda seveni katıldı.

Egemen Bağış, “Başımız sağ olsun. Hepimizin üzerinde etkisi olan, anılarımız da her zaman yaşayacak olan çok değerli bir büyüğümüzdür. Ben abisiyle çok yakındım. Nejat Bey de bize onun emanetiydi. Nur içerisinde yatsın. Rahmetli, herkesin yüzüne tebessüm konduran bir kişiydi. Hepimizin yüzünü güldüren bir kişiydi.” dedi.

Müjdat Gezen, “Hepimizin başı sağ olsun, Türk tiyatrosunun başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.
Sümer Tilmaç ise, “Çok önemli bir ağabeyimiz. Türk sinemasının kilometre taşı. Son dönemler çok popüler oldu. Burada bir de telif haklarıyla ilgili bir girişim yapsalar çok daha iyi olacak. Nejat abinin de bir sürü alacağı vardır.” diye konuştu.

İbrahim Sadri de, “Devlet sanatçısı olmakla birlikte o milletin de sanatçısıydı. Anadoluda onun mutlaka bir karikatürünü, küçük bir esprisini ya da imzasını görürdük. Gitmediği ilçe de kalmamıştı. Çok üzüldük. Onun geride bıraktığı bir sürü hatıralar var. Biz onunla güldük.” şeklinde konuştu.