Neler oluyor bize?

Manisa'da, kuyumculuk yapan bir kişiyi kaçırarak "parasını gasp ettikleri, zorla senet imzalattıkları ve esnafa tevacüz ettikleri" iddiasıyla 3 kişi göz altına alındı.

Alınan bilgiye göre, olay, mağdur genç K.C.’nin İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne başvurmasıyla ortaya çıktı. Polise başvuran genç adam, Kütahya’nın bir ilçesinde kuyumculuk yaptığını, gezmek için geldiği Kula ilçesinde adres sorduğu 3 kişi tarafından zorla bir otomobile bindirildiğini ve İzmir’e kaçırıldığını ileri sürdü. İzmir’de bir eve götürüldüğünü ve burada 3 kişinin kendisine tecavüz ettiğini ileri süren K.C., ayrıca zorla açık senet imzalattırıldığını, zanlıların kendisini para bulması için serbest bıraktığını iddia etti. Bunun üzerine harekete geçen Gasp Büro Amirliği ekipleri, kimliklerini belirlediği üç zanlıyı yakalamak için operasyon başlattı. Kula’da gerçekleştirilen operasyonda M.B. (21), H.K. (22) ve İ.O. (24) yakalanarak gözaltına alındı. İzmir’e getirilen zanlılar mağdur tarafından teşhis edildi. Doktor kontrolünden geçirilen K.C.’ye “fiili livatada” bulunulduğu ortaya çıktı.

Polis, üç zanlı tarafından mağdur K.C.’nin cep telefonuyla çekilmiş çıplak görüntülerine el koydu. Zanlıların polise verdikleri ifadede K.C.’ye tecavüz etmediklerini “kendi isteğiyle” birlikte olduklarını söyledikleri iddia edildi. Ayrıca zanlılardan ikisi, K.C.’ye zorla imzalattıkları açık senedi yırttıklarını söylerken, üçüncü zanlı ise susma hakkını kullandı. Her üç zanlı da “nitelikli yağma, fiili livata, zorla senet imzalatma ve hürriyeti tahdit” suçlarından adliyeye sevk edildi.