Nemrut Dağı’nda tanıtım filmi

Türkiye'nin tanıtım filmi 'Welcome Home'un çekimleri Nemrut Dağı'nda başladı.

Yönetmenliğini David Vital Durand, yönetmen yardımcılığını Cenk Basmaz’ın üstlendiği “Welcome Home” adlı belgeselin çekimleri iki gün sürecek. Çekimler, 2206 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı’nda 40 kişiden oluşan yerli ve yabancı ekip tarafından yapılıyor.

Yurtdışında, sonbaharda vizyona girecek belgeselin dünyaca ünlü TV kanallarında yayınlanması planlanıyor. Filmin Nemrut’un tanıtımına büyük katkı sağlaması ve gelecek yıl herhangi bir olumsuzluk olmazsa büyük bir turizm patlamasının yaşanması bekleniyor.

Welcome Home” adlı Türkiye reklam filmi; Efes, Kapadokya, İstanbul, Nemrut Adıyaman, İshakpaşa (Ağrı), Gaziantep, Üç Ağızlar, Kaş, Kalkan, Kaya Mezarlar, Kaputaş, Ölüdeniz, Side güzergah ve mekanlarında çekilecek ve Türkiye’nin kültürel, tarihsel ve turistik değerlerini işleyecek.

İstanbul reklam filmi ise; Boğaz Köprüsü, Topkapı Sarayı Kapısı, Ayasofya, Kız Kulesi, Salacak, İstanbul silueti (Üsküdar – Sarayburnu arası), Üsküdar- Tarihi Mekanlar, 3. Ahmet Çeşmesi güzergah ve mekanlarında çekilecek. İstanbul’un tarihi ve kültürel değerlerini, ayrıca, Asya ile Avrupa kıtalarını birleştirme özelliğini işleyecek. İstanbul filminde İstanbul’un Avrupa Kültür Başkenti adayı olmasını destekleyecek ögelere de yer verilecek.