Nevruz ateşine terörist başı Öcalan’ın gölgesi düştü

Şanlıurfa'da, Sivil İnisiyatif tarafından düzenlenen Nevruz kutlamalarına terörist başı Abdullah Öcalan'ın gölgesi düştü.

Halepli Bahçe alanındaki kutlamalara terörist başı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ile Murat Karayılan’ın 2 kız kardeşi de katıldı.
Sabah saatlerinde başlayan Nevruz kutlamalara katılmak isteyen Şanlıurfalılar, polis tarafından 4 ayrı noktada oluşturulan arama turnikelerinden geçerek alana geçti. Nevruz’a, Demokratik Toplum Partisi kurucularından Selim Sadak, Güney Kürdistan Yazarlar Birliği üyesi Halit Ahmet, Mazlum Der Genel Başkan Yardımcısı Şeyhmus Ülek, DTP Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Binici, DPT’li bazı ilçe ve belde belediye başkanları, Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, PKK’nın üst düzey yöneticilerinden Murat Karayılan’ın kız kardeşleri Adile ve Gazel Karayılan ile Şanlıurfa merkez ilçeler ve köylerden gelen binlerce kişi katıldı.

Sözde PKK ve DTP bayrakları ile terörist başı Abdullah Öcalan’ın posterlerinin hakim olduğu alanda kalabalık grup sık sık terörist başı Öcalan lehine slogan attı. Platform ve protokol için ayrılan yerin önündeki boş alana Abdullah Öcalan’ın 2 adet büyük posteri açıldı. Öcalan’ın posterleri protokolün önüne getirilince aralarında Selim Sadak’ın da bulunduğu protokoldekiler oturdukları yerden ayağa kalkarak alkış tuttu.

Davul zurna eşliğinde zılgıt çalıp halay çeken topluluk, Kürtçe şarkılar eşliğinde eğlendi. Nevruz kutlaması sırasında bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun başlamasıyla birlikte protokoldeki herkes ayağı kalkarken, Murat Karayılan’ın kız kardeşleri Adile ve Gazel ayağı kalkmayıp oturdukları yerde zafer işareti yaptılar.

Alanın ortasındaki Nevruz ateşini Demokratik Toplum Partisi kurucusu eski DEP Milletvekili Selim Sadak ile bazı partililer yaktı. Kadınların kermes açıp parayla gıda ürünü sattığı Nevruz kutlamaları devam ediyor.