Nevruz kutlamalarında PKK bayrağı açıldı

Adıyaman'da düzenlenen Nevruz kutlamalarında PKK bayrakları açıldı.

Demokratik Toplum Partisi (DTP) tarafından organize edilen Nevruz kutlamaları, Çevre Yolu Hacı Gürbüz Cami yanında yapıldı. Nevruz kutlamaları, polisin geniş güvenlik önlemleri altında olaysız bir şekilde sona erdi.

Kutlamalara katılımlar, sabahın erken saatlerinden itibaren başladı. Meydanın bütün bölgelerinde güvenlik noktaları oluşturuldu. Mitingin gerçekleştirildiği Çevre Yolu mevkiinde geniş güvenlik önlemleri alan polis, katılımcıları sıkı bir aramadan geçirdikten sonra meydana girişe izin verdi.

Kutlamalar sırasında aralarında çevik kuvvet ve terörler mücadele ekiplerinin de olduğu yaklaşık bin polis görev yaparken,yerel müzik grupları Kürtçe ve Türkçe olarak mini birer konser verdi. Kutlamalara katılanlar, şarkılara eşlik ederek halay çekerken sık sık Abdullah Öcalan lehine slogana attı.

PKK bayraklarını havaya kaldıran bir grup polisin uyarısı sonucu bayrakları indirdi. Bayrakları kaldıran ise yüzlerini gizlemeyi ihmal etmedi. Gruptan bazıları, ‘AKP şaşırma, bizi dağa çıkarma’ şeklinde sloganlar attı. Kutlamalarda küçük yaşta çocukları da katılıp, zafer işaretleri yaptı.

DTP’li İl Başkanı Ali Kamer konuşmasına Terörist Elebaşı Abdullah Öcalan’a ‘sayın’ diye hitap ederek başladı. Abdullah Öcalan’ın bir an evvel bırakılmasını istedi. 6 saat sürecek olan kutlamalar yağmurun yağmasıyla kısa kesildi.

Kutlamalar olaysız bir şekilde sona erdi.