New York’ta Fenerbahçe balosu

ABD'de yaşayan Türk vatandaşlarının kurduğu Fenerbahçe USA derneği, kulüplerinin 100'üncü yıldönümünü, New York'ta düzenlenecek bir baloyla kutlayacak.

New York’ta geleneksel hale gelen ve her yıl ilginin giderek arttığı gecenin bu yıl ki mekanı ise dünyaca ünlü Times Square meydanındaki Marriot Marquis Hotel olacak. 20 Nisan Cuma gecesi gerçekleştirilecek baloya Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri de davet edildi.
Otelin en büyük balo salonundan birini kiralayan dernek yönetimi, geceye 600’ün üzerinde davetli katılmasını beklendiğini bildirdi. Nükhet Duru’nun sahne alacağı 100. Yıl Balosu’nda dünyaca ünlü klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici de Duru’ya eşlik edecek.
Biletlerin 200 dolardan satışa sunulduğunu belirten Fenerbahçe USA Başkanı Turgay Kadıoğlu, 100. yılda Fenerbahçe’ye yakışır bir kutlama yapacaklarını ve tüm Fenerbahçelileri geceye beklediklerini söyledi. Geceye New York’taki görevine yeni atanan New York Başkonsolosu Mehmet Samsar’ı da mekanında ziyaret ederek davet ettiklerini belirten Kadıoğlu, Fenerbahçe sevgisini ve Fenerbahçelilik duygusunu ABD’nin her köşesine yaymak için çalışacaklarını ve her zaman ‘kulübümü bize ne verebilir değil biz kulübümüze ne verebiliriz’ anlayışıyla hareket ettiklerini sözlerine ekledi. Kadıoğlu geceye davet edilen isimler arasinda NBA’deki temsilcilerimizden Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu’nun da davetli oldugunu ifade etti.