Nezarethanedeki hırsızlar birbirini soydu

İzmir'de, bir otomobilden takım elbise çaldıktan sonra kaçarken polis ekipleri tarafından yakalanan iki hırsızlık zanlısı, Kantar Karakolu'na getirildi.

Olay, nezarethanenin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Nezarethanede yaşanan hırsızlık olayı polisleri bile şaşkına çevirdi.

2 zanlı Kazım Dirik Caddesi üzerindeki park halinde bulunan bir otomobilin camını kırarak bir adet takım elbise çaldı. Kantar Karakolu ekipleri, iki zanlıyı çaldıkları takım elbise ile birlikte kısa sürede yakaladı.

Karakola getirilen 2 zanlı, geceyi nezarethanede geçirdi. Nezarethanede akraba oldukları iddia edilen O.K. ve İ.Y.’den başka kimse bulunmuyordu. İ.Y., saat 03.00 sularında “Polisler paramı çaldı” diye bağırmaya başladı.

Polisler ne olduğunu anlamak için hemen nezarethanenin girişinde bulunan kameranın kayıtlarını inceledi. Görüntüler izlendiğinde ise gerçek ortaya çıktı. Kamera kayıtlarında, O.K.’nın, uyumakta olan arkadaşı İ.Y.’nin cebindeki parayı aldıktan sonra cebine koyduğu görüldü.

Polislerden özür dileyen İ.Y., suç ortağı arkadaşı O.K.’dan şikayetçi olmadı. Ancak olayla ilgili savcılığa verilmek üzere tutanak hazırlandı. 2 zanlı çıkarıldıkları mahkemede ‘otomobilden hırsızlık’ suçundan dolayı tutuklanarak cezaevine gönderildi.