Nihat Özdemir: Başarımız engelleniyor

Fenerbahçe Kulübü Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı yapıldı.

Başkan vekili Nihat Özdemir, “Hakem hataları ve verilmeyen penaltılarla başarımız engellenmeye çalışılmaktadır” dedi. Sarı-lacivertli kulübün 2010 yılına kadar 98,8 milyon dolar borcu olduğu açıklandı.

Fenerbahçe Burnu’ndaki Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılan ve 450’ye yakın üyenin katıldığı toplantıda, 2007 yılının ilk 3 ayındaki kulüp faaliyetleri değerlendirildi.

Yönetim kurulu faaliyet raporunu okuyan kulüp başkan vekili Nihat Özdemir’in, şampiyonluk mücadelesi verdikleri rakiplerinden maç fazlasıyla 7 ve 11 puanlık farklarla önde olduklarını ifade etmesi salondan alkış aldı.

Hayırlı bir cuma gününde erkek voleybol takımı, erkek basketbol takımı ve futbol takımının aldığı galibiyetlerle sevindiklerini ifade eden Özdemir, futbol takımının şampiyonluğa yakışır bir oyunla Gaziantepspor karşısında 2-0’lık bir galibiyet aldığını kaydetti.

Fortis Türkiye Kupası’nda 26 Nisan Perşembe günü Beşiktaş ile yarı final rövanş maçı yapılacağını hatırlatan Nihat Özdemir, takımlarına güvenlerinin tam olduğunu ifade ederek, “Hepimizin yakın takip ettiği gibi takımımız üzerine oynanan oyunlarla özellikle hakem hataları ve verilmeyen penaltılarla başarımız engellenmeye çalışılmaktadır. Ancak maçlarımızı kazanarak bu oyunları bozmak, rakiplerimizin önünde şampiyonluğu kutlamak hepimizin hedefidir” diye konuştu.

Özdemir’in, Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu’nda geçen hafta yapılan Kulüpler Arası Türkiye Kış Yüzme Şampiyonası’nda erkek ve bayan takımlarının birinci olduğunu hatırlatması da salondan alkış aldı.

Özdemir ayrıca, Fenerbahçe Kulübü Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nın 26 Mayıs’ta yapılacağını açıkladı.

BORÇ 98,8 MİLYON DOLAR

Denetleme Kurulu, kulübün 2010 yılına kadar ödemesi gereken sözleşmeye dayalı 98,8 milyon dolar borcu olduğunu açıkladı. Kurul, aynı tarihe kadar kulübün alacak beklentisinin ise 220 milyon YTL olduğunu bildirdi. Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, mali tablonun oldukça güzel olduğunu ifade etti.

Divan kurulu toplantısında 40 yılını dolduran divan kurulu üyelerine plaket, 50 yılını dolduranlara ise sertifika verildi. Yönetim kurulu üyesi Turhan Şahin, 40 yıl plaketini Aziz Yıldırım’dan aldı.

Bu arada, kulübün kuruluşunun 100. yılı nedeniyle 3 Mayıs’ta Ankara’da Anıtkabir’e yapılacak yürüyüşün yanı sıra Dereağzı Tesisleri’nde de bir tören düzenlenecek.

FENERBAHÇE, SPOR SALONUNA KAVUŞUYOR

Fenerbahçe’de, Kadıköy’de 12 bin kişilik spor salonu için çalışmalar son aşamasına geldi.

Kadıköy Belediyesi tarafından tahsis edilen Ataşehir’e yakın bölgedeki 50 bin metrekarelik arazide yapılacak salonun sponsorunun Ülker Grubu olduğu bildirildi. Çok amaçlı, alışveriş merkezlerinin de yer alacağı projeye Kadıköy Belediyesi’nin de ortak olacağı, projenin bedelinin 150 milyon dolar olduğu bildirildi.

Başkan vekili Nihat Özdemir, projeyle ilgili prosedürlerin 2 ay içinde tamamlayacağını tahmin ettiğini, 3 ay içinde de inşaat çalışmalarına başlamak için gerekli hazırlıkları yaptıklarını ifade etti.