Nijerya’da kilise yardım toplamak için vahşet!

Nijerya'da kilise yardım toplamak için akla hayale gelmeyecek bir yöntem uyguluyor. Önce bebek ve çocukları büyücü ilan edip, sonra da onları büyüden kurtarmak için ailelerinden astronomik paralar istiyor. Veremeyenlerin çocuklarını ise korkunç bir son be

Nijerya'da kilise yardım toplamak için akla hayale gelmeyecek bir yöntem uyguluyor. Önce bebek ve çocukları büyücü ilan edip, sonra da onları büyüden kurtarmak için ailelerinden astronomik paralar istiyor. Veremeyenlerin çocuklarını ise korkunç bir son bekliyor.

Petrol ve gaz zengini Nijerya, inanılması güç bir insanlık dramına sahne oluyor. Kilise fakirliğin ve cehaletin kol gezdiği bölgelerde halktan para toplamak için korkunç bir yol buldu. Bebek ve çocuklar önce 'büyücü' ilan ediliyor ardından da ailelerden,  çocuklarını büyüden kurtarmak için onları yakmalarını, zehirlemelerini, ağaçlara zincirlemelerini hatta diri diri gömmelerini istiyor.

İngiliz Observer gazetesinin haberine göre, ülkenin en fakir bölgesinde yer alan Akwa Ibom köyünde Hıristiyanlık adına şimdiye kadar binlerce çocuk ve bebek öldürüldü. Salgın hastalıkların, kazaların ve işsizliğin kol gezdiği Akwa Ibom'da papaz, halkın dikkatini çocukların üzerine çekmeye başlayınca karanlık bir dönem başlamış oldu.

Bebek ve çocukların büyücüler tarafından ele geçirildiğini iddia eden kilise, deyim yerindeyse bölgede terör estiriyor.  Herkesin düzenli olarak kiliseye gittiği köyün sakinleri, din görevlilerinin telkinleriyle çocuklarını zehirlemeye, parçalamaya, ağaçlara zincirlemeye ve diri diri yakmaya başladı.

Bazı aileler ise çocuklarını büyüden kurtarmak için kiliseye, bir çalışanın 2-3 aylık maaşını bağışlamaya razı oldu. Bazı aileler de, çocuklarını komşularının saldırısından önlemek için onları sokağa dahi bırakmıyor.