Nikahı Baydemir kıyacak şahitliği Erdoğan ve Barzani yapacak

Diyarbakır yarın tarihi bir gün yaşayacak.

Diyarbakır yarın tarihi bir gün yaşayacak. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ve ünlü Kürt sanatçı Şivan Perwer yarın Diyarbakır’da olacak. Dicle Üniversitesi Spor Salonu’nda dünya evine girecek olan 362 çiftin şahitliğini Başbakan Erdoğan ve Mesud Barzani birlikte yapacak. Nikahları Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir kıyacak.

Başbakan Erdoğan’ın miting yapacağı Şanlıurfa yolu üzerindeki Kantar Kavşağı’nda çalışmalar tamamlandı. Karayolları ekipleri tarafından temizlenen miting alanı, bayraklarla süslendi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve beraberindeki AK Parti milletvekilleri miting alanında incelemelerde bulundu.

Şehirdeki tüm otellerin yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşların misafirhaneleri de yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek toplu nikah töreninde ise bir çok ilk yaşanacak. Dicle Üniversitesi Spor Salonu’nda dünya evine girecek olan 362 çiftin şahitliğini Başbakan Erdoğan ve Mesud Barzani birlikte yapacak. Nikahları Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir kıyacak.

Başbakan’ın Erdoğan’ın Diyarbakır’a indikten sonra önce valiliği ardından büyükşehir belediyesini ziyaret etmesi bekleniyor. Başbakan’ın programını takip etmek için sadece Diyarbakır Valiliği’ne yerli ve yabancı 243 gazeteci akreditasyon başvurusu yaptı. Bunların arasında Almanya, Fransa, İngiltere, Irak ve Katarlı gazeteciler de yer aldı.