Nike Halı Saha Ligi finalleri 3-5 Eylül’de İstanbul’da yapılacak

Türkiye Futbol Federasyonu ve Nike işbirliğiyle düzenlenen Nike Halı Saha Ligi'nin finalleri, 3-5 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Nike işbirliğiyle düzenlenen Nike Halı Saha Ligi’nin finalleri, 3-5 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

Bu yıl lise ve üniversite olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilen organizasyonun finallerinde, bölgelerinde şampiyon olan 63 lise takımı ile 35 üniversite takımı mücadele edecek.

Türkiye şampiyonlarının belli olacağı finallere Fatih Çizgi Halı Sahası ev sahipliği yapacak. 3 Eylül’de takımların gelmesiyle başlayacak organizasyonda aynı akşam sunuculuğunu Melih Gümüşbıçak’ın üstleneceği fikstür çekimi yapılacak. 4 Eylül’de ise karşılaşmalar başlayacak.

Eleme usulüne göre oynanacak Nike Halı Saha Ligi müsabakalarında, 5 Eylül’de çeyrek final, yarı final ve final karşılaşmaları yapılacak. Organizasyon süresince maçların oynanacağı tesisin çevresi bir şenlik alanına çevrilecek. Playstation, tavla ve langırt turnuvaları düzenlenecek ayrıca kurulacak küçük sinema salonunda film gösterimleri yapılacak.

Kategorilerinde şampiyon olan takımlar, Kayseri’de Türkiye ile Andorra arasında oynanacak 2014 Dünya Kupası eleme maçını da yerinde izleyecek.