Nike Halı Saha Ligi Şampiyonları Eyüp’te seçildi

Türkiye Futbol Federasyonu ve Nike işbirliğiyle lise ve üniversite olmak üzere 2 kategoride düzenlenen Nike Halı Saha Ligi'nin finalleri İstanbul'da yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Nike işbirliğiyle lise ve üniversite olmak üzere 2 kategoride düzenlenen Nike Halı Saha Ligi’nin finalleri İstanbul’da yapıldı. Eyüp Belediyesi Osmanlı Parkı Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen organizasyona bölgelerinde şampiyon olan 95 takım katıldı.

Futbolseverlerin yoğun ilgi gösterdiği final maçlarının sunuculuğunu Melih Gümüşbıçak üstlenirken şovmen Yavuz Seçkin de esprileriyle etkinliğe renk kattı. Finalleri izleyenler arasında Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, TFF Genel Sekreteri Emre Alkin, Fenerbahçe Futbol takımının oyuncusu ve milli futbolcu Salih Uçan da vardı.

Kategorilerinde şampiyon olan takımlar özel misafir olarak, Kayseri’de Türkiye ile Andorra arasında oynanacak 2014 Dünya Kupası Grup Eleme Maçını Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı’nda izleme hakkını elde etti.

Turnuvanın liseler arası şampiyonluk karşılaşmasını üst klasman hakemi Serkan Çınar’ın yönettiği finalde Niğde Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni 6-3 yenen Tokat Mehmet Akif Ersoy Lisesi kazandı. Bu kategoride üçüncülüğü ise Isparta Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni 4-1 mağlup eden Samsun Gazi Lisesi elde etti. Üniversite kategorisinde ise mutlu sona, üst klasman hakemi Süleyman Abay’ın düdük çaldığı finalde Van 100. Yıl Üniversitesi’ni 4-3 yenen Bilecik Üniversitesi ulaştı. Üçüncü ise Ağrı Çeçen Üniversitesi’ni penaltılarla 7-6 mağlup eden Erzincan Üniversitesi oldu.

Lise ve üniversite kategorilerinde şampiyonlara kupalarını Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu ile TFF Genel Sekreteri Emre Alkin verdi. Lise ve üniversite kategorilerinde ikinci olan takımlar kupalarını TFF Genel Sekreter Vekili Orhan Ertanhan ve Nike Türkiye Spor Pazarlama Direktörü Tunç Saral’ın elinden aldı. Üçüncülere ise kupalarını TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü Proje Ofisi Ar-Ge Müdürü Mustafa Ferit Acar ile Nike Türkiye Futbol Kategori Müdürü Deniz Erkol verdi.