Nilüfer Fen Lisesi başarısını TÜBİTAK derecesi ile taçlandırdı

20. Ulusal Bilim Olimpiyatları şampiyonları Ankara MEB Şura Salonu'nda açıklandı.

20. Ulusal Bilim Olimpiyatları şampiyonları Ankara MEB Şura Salonu’nda açıklandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak’ın katıldığı törende Özel Nilüfer Fen Lisesi’nden iki öğrenci Bursa’nın gururu oldu.

10 BİN ÖĞRENCİ ARASINDAN SEÇİLDİ

Bilim Olimpiyatları için Nisan ayında yapılan birinci aşama sınavlarına başvuran 10 bin 396 öğrenciden 282’si Ankara’da yapılan ikinci aşamaya katılmaya hak kazandı. Ankara’da yapılan yarışmalarda Kimya dalında Özel Nilüfer Fen Lisesi’nden Abdullah Olgun gümüş madalya, Fizik dalında Ahmet Faruk Budak bronz madalya kazandı. Öğrenciler bu başarılarıyla para ödülü ve üniversite giriş sınavlarında da ek puan ve öğrenimleri boyunca burs imkanı da elde etti.

Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Dilitatlı elde edilen başarıyı değerlendirirken şunları söyledi: “Çok uzun ve tempolu bir çalışmanın neticesinde elde edilen bu başarı Öğretmenler Günü’nün hemen akabinde Nilüfer camiasını çok mutlu etmiştir. Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.”