Nilüfer’de trafik sıkışıklığı

Nilüfer’de trafik sıkışıklığı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Nilüfer ilçesinde gerçekleştirilecek içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmaları nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılırken, Osmangazi ve Nilüfer ilçelerinde de su kesintisi yapılacak.

Nilüfer İlçesi, Altınşehir Mahallesi Hipodrom girişinde BUSKİ’nin yapımı devam eden ’BURKAN 18’ çalışmaları nedeniyle Hipodrom girişi 16 Mart 2006 Perşembe ile 10 Nisan 2006 Pazartesi günleri arasında trafiğe kapatılacak. Çalışmalar esnasında Hipodrom istikametine gidecek araçların Gıda Toptancıları yanındaki Altınşehir girişindeki yolu kullanmaları, çalışmalar süresince sürücülerin trafik işaret ve işaretçilere dikkat etmeleri istendi.

Osmangazi İlçesi Yunuseli ve Hamitler Mahallesi’nde BUSKİ’nin ’BURKAN 6’ Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Drenaj İşleri kapsamında yapımı devam eden kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmaları nedeniyle 16 Mart 2006 ile 15 Mayıs 2006 tarihleri arasında Yunuseli ve Hamitler Mahalleleri’ne zaman zaman su kesintisi uygulanacak. Bu arada, Yıldırım İlçesi Yavuzselim, Ulus ve Mevlana Mahalleleri’nde BUSKİ’nin ’BURKAN 14’ Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Drenaj İşleri kapsamında yapımı devam eden kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmalarından dolayı 16 Mart 2006 ile 1 Haziran 2006 tarihleri arasında Yavuzselim, Ulus ve Mevlana mahalleleri’nde zaman zaman su kesintisi yapılacak. Çalışmaların erken bitmesi durumunda suyun belirtilen süreden daha önce verilebileceğinden vatandaşların musluklarını kapalı tutmaları ve tedbirli olmaları istendi.