Nine ve torunu ezen şoföre 25 yıl hapis cezası

Samsun'da kırmızı ışıkta yaya olarak yolun karşısına geçmekte olan nine ve torununu ezen kamyon şoförü, 2 yıl 6 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Duruşmaya kaza sonucu hayatını kaybeden Zehra (80) ve Göksu (7) Akçay’ın yakını olan Gökhan Mehmet Akçay katıldı.

Son olarak söz hakkı verilen sanık Balcı “İki kişinin ölümüne neden olduğum için çok üzgünüm. Ölenlere rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi. Sanık avukatı ise “Müvekkilinin çocuğu olmaması nedeniyle tedavi gördüğünü ve tutukluluk hali nedeniyle tedaviye devam edemediğini öne sürerek, tahliyesini veya verilecek hapis cezasının paraya çevrilmesi talebinde bulundu.

İfadelerin alınmasının ardından tahliye kararını ve hapis cezasının paraya çevrilmesini red eden mahkeme heyeti, kullandığı harç kamyonunun yüksek olduğunu bilmesine rağmen yaya geçidine yeterli uzaklıkda durmadığı ve kontrolsüz bir şekilde yolun sol tarafından seyir ederek iki kişinin ölümüne neden olduğunu söyleyerek, tutuklu sanığı 2 yıl 6 ay ağır hapis cezasına çarptırdı.

Samsun’da yaklaşık 2,5 ay önce 56’lar Mevkii’nde meydana gelen olayda, özel bir hazır beton şirketinde şoför olarak çalışan Seyfullah Balcı, yönetimindeki harç yüklü kamyonla yaya olarak yolun karşısına geçmeye çalışan Zehra (80) ve torunu Göksu Akçay’ı (7) ezerek ölümlerine neden olmuştu. Kamyon şoförü Seyfullah Balcı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.