NOD32 Antivirüs yine ödül aldı

ESET NOD32 Antivirüs 3.0 sürümü Virus Bulletin tarafından 48. kez VB100 ile ödüllendirildi.

Virus Bulletin’den John Hawes “NOD32 Versiyon 3.0 VB100 test denemesinde ilk kez bulunmasına rağmen, şıklık ve akıllı düzeni sayesinde etkilemeye, testleri müthiş basitlikte koşturma imkanı vermeye ve test etme denetimini bir eğlence haline getirmeye devam etmektedir,” şeklinde bir yoruma yer verdi. “ESET NOD32’nin VB100 ödülünü, Wild List de yer alan tüm virüsleri tesbit ederken hiçbir yanlış tesbit yapmayarak haketti,” şeklinde konuştu.

ESET Üst Yöneticisi Anton Zajac “ESET’in, NOD32 Antivirüs Versiyon 3.0’u geliştirme göstererek Versiyon 2.7’yi geride bırakmasından memnunuz. Özellikle hiçbir yanlış tesbitte bulunmaması ve “In-the-Wild” virüslerin %100 oranda tesbit edilmesi büyük memnuniyet sağladı,” dedi. “Endüstri lideri 48inci VB100 ödülü bizim gelişmiş sezgisel algoritmamıza bir vasiyettir ve ESET markası altında yenilikçi olmaya devam edilecektir. Tehditler daha karmaşık oldukça, biz de bir adım öteye ilerlemeye devam edeceğiz ve kullanıcılarımızı gelecek tehditler daha ortaya çıkmadan korumak için elimizdekinin en iyisini yaparak bunu başaracağız.”

ESET NOD32 Antivirüs, gelişmiş sezgisel bir makine olan, henüz çok sık güncellenen imza tabanlı ürünler tarafından bile tesbit edilemeyen zararlı yazılımlara karşı koruma sağlayan, ThreatSense® teknolojisinden güç alıyor. Geleneksel çözümlerden farklı olarak, ESET NOD32 Antivirüs, gerçek zamanda yürütülen kodu, simüle edilen bir ortamda çözümler ve analiz ediyor.

Virus Bulletin nedir?

Virus Bulletin, rakip antivirüs ürünlerin bağımsız testlerini yapmakta, antivirüs ürün geliştiren toplulukta yaygın olarak bilinmekte ve saygı görmektedir.

Virus Bulletin ilk VB100 ödülünü 1998 yılında tanıtmıştır. Bir antivirüs ürünün VB100 logosunu sahip olabilmesi için iki kriteri sağlaması gerekmektedir: (1) Tüm “In-the-Wild” virüsleri, isteğe bağlı ve erişimde taramalarda tesbit edebildiğini gösterebilmelidir; ve, (2) Temiz dosyalardan oluşan bir dosyalar kümesini taradığında, hiçbir yanlış virüs tesbiti yapmamalıdır.