Nogay Türkleri Yenimahalle belediyesinde

Ankara Yenimahalle Beleyesi sınırları içerisinde kültür, gelenek ve göreneklerini yaşatmaya devam eden ve Nogay Türkleri'ni temsilen gelen 25 kişilik ekip Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı makamında ziyaret etti.

Ankara Yenimahalle Beleyesi sınırları içerisinde kültür, gelenek ve göreneklerini yaşatmaya devam eden ve Nogay Türkleri’ni temsilen gelen 25 kişilik ekip Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti.

Nogay Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cemil Sütbaş ve yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu ziyarette Nogay Türkleri, Yaşar’ı her zaman desteklediklerini ve yanında olduklarını belirtti.
Yaşar’ı Nogay Türkleri olarak çok sevdiklerini ve çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Sütbaş, “Türk Kültürü esasları içerisinde Nogay Türkleri tarihini, edebiyatını, kültürünü, müziğini ve halk oyunlarını; derlemek, yaymak ve üyelerini arasında gerekli yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak amacıyla derneğimizi kurduk. Yenimahalle ilçesinde yaklaşık 3 bin kişilik bir nüfusa sahibiz ve Yenimahalle’de yaşayan vatandaşlar olarak sizin çalışmalarınızı takdir ediyoruz. Sizi her zaman destekliyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.” dedi.

Nogay Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği etkinlik için Sütbaş, Başkan Yaşar’dan yer talebinde bulundu. Gelenek ve görenekleri yeni nesile aktarmayı kendine borç bilen Yaşar, “Nereden gelirsek gelelim ya da nereli olursak olalım hepimizin anavatanı Türkiye’dir. Din, dil, ırk, mezhep ve kültür ayrımı yapmaksızın çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Herkesin kardeşçe ve sevgi bağıyla yaşayabileceği bir Yenimahalle yapmaya çalıştık. Nogay Türkler’inin beni burada ziyaret etmesi oldukça gururlandırdı ve mutlu etti. Bu kapı size her zaman açık.” diye konuştu.