Norah Jones’u 4 bin 500 kişi dinledi

Caz müziğinin dünyaca ünlü sesi Norah Jones, dün gece İstanbul Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde hayranlarıyla buluştu.

Caz festivali kapsamında sahne alan sanatçıyı hayranları yalnız bırakmadı. Konseri yaklaşık 4 bin 500 kişi dinledi.

Norah Jones, konserde 2003 yılında 6 dalda Grammy ödülü kazandığı 'Come Away With Me' ve son albümü 'Not Too Late' albümlerinden parçalar seslendirdi.

Jones şarkılarına  "Burada olmak çok güzel" diyerek başladı,  caz, country, blues ve folk müziğinden örnekler sundu.

Yedi yıl aradan sonra ikinci kez Türkiye'ye gelen Grammy ödüllü sanatçıyı izlemeye gelenler, yağmura aldırmadan Açıkhava'nın önünde kuyruk oluşturdu. Konser alanının merdivenleri bile doldu.

Norah Jones, 2000 yılında İlhan Erşahin ile beraber vokalist olarak İstanbul Caz Festivali'nde de sahneye çıkmıştı.

Norah Jones müzik dünyasına 'Come Away With Me' adlı albümüyle adım attığında, kimse o zaman 22 yaşında olan sanatçının caz, country, blues ve folku harmanlayan yoğun ve çekici müziğinin tüm dünyayı sarıp sarmalayacağını tahmin etmedi.

Jones, Arif Mardin'in prodüktörlüğünde kaydedilen bu albümle tüm dünyada 20 milyonu aşkın bir satış başarısı yakalayıp 2003 Grammylerini silip süpürdü.

İkinci albümü 'Feels Like Home' sanatçının pop dünyasında kalıcı olduğunu doğrular nitelikteydi.

Şarkı yazarlığı kimliğini de öne çıkaran son albüm 'Not Too Late' ise şarkıcının, olgun, pırıltılı ama bir o kadar da mütevazı bir yıldız olarak yerini sağlamlaştırıyor.