NT Kitap e-ticarette satışlarını yüzde 50 artırdı

Türkiye'nin uluslararası kitap, kırtasiye ve teknoloji perakendecisi NT Kitap, internet üzerinden satışlarını yüzde 50 artırdı.

Türkiye’nin uluslararası kitap, kırtasiye ve teknoloji perakendecisi NT Kitap, internet üzerinden satışlarını yüzde 50 artırdı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan NT Genel Müdürü Murat Kara, NT Mağazaları’nın 2004’ten bu yana faaliyette olduğunu, e-ticaret sitesi NT.com.tr’nin ürün çeşitliliğini artırmasıyla ciroyu da artırdığını kaydetti. Sitenin satış rakamlarının son 2 yılda yüzde 50’inin üzerinde artış gösterdiğini aktaran Kara, en çok alışverişin İstanbul, Ankara ve İzmir, Adana, Diyarbakır ve Bursa’dan yapıldığı söyledi. Kara, yaptığı açıklamada, “Hızla artan müşteri sayısıyla internet şubemiz NT Mağazaları içinde ilk 15 arasına girdi. Yakın zamanda e-ticaretin büyüme hızından dolayı en büyük mağazamızın e-ticaret sitemiz olacağını düşünüyoruz. NT internet sitesi üzerinde alışveriş genel olarak 16-20 saatleri arası yoğunlaşıyor. Gün olarak pazartesi ve salı günleri daha yoğun e-satış yapılıyor. Okul açılış sezonunda da yine önemli bir hareketlilik yaşanıyor.” ifadelerine yer verdi.