Nuri Real’e giderse!

Bundesliga kulübü Stuttgart'ın antrenörü Erdinç Sözer, Borussia Dortmund'da forma giyen milli futbolcu Nuri Şahin'in Real Madrid'e transfer olursa bundan büyük gurur duyacağını söyledi.

Bundesliga kulübü Stuttgart'ın antrenörü Erdinç Sözer, Borussia Dortmund'da forma giyen milli futbolcu Nuri Şahin'in Real Madrid'e transfer olursa bundan büyük gurur duyacağını söyledi. Almanya'daki Türk oyuncuların durumlarını değerlendiren Sözer, Nuri Şahin'nin son iki yıl içinde çok başarılı olduğunu ve Borussia Dortmund takımının adeta beyni haline geldiğini belirtti. Nuri Şahin'e Real Madrid'den teklif yapıldığına dair haberleri bazı gazetelerden okuduğunu ifade eden Sözer, ''Real Madrid, dünyanın en güçlü takımlarından biri. Real Madrid'e giderse bundan büyük gurur duyarım. Bu durumun aynı zamanda diğer Türk kökenli gençlere de motivasyon olacağı kanaatindeyim. Nuri, sakatlığı nedeniyle bu sezon sonuna kadar oynamayacak. Nuri Şahin'in sakatlığı Borussia Dortmund takımı için büyük bir kayıp'' değerlendirmesini yaptı.

SERDAR TAŞÇI ALMAN MİLLİ TAKIMI'NDA KALABİLİR
Stuttgart takımında forma giyen ve aynı zamanda Alman Milli Takımı oyuncusu olan Serdar Taşçı'nın da son günlerde çok iyi performans gösterdiğine değinen Sözer, ''Taşçı, bu şekilde oynarsa Alman Milli Takımı'nda kalabilir. Taşçı, en sağlam oyuncumuz ve çok güzel oynuyor. Eğer devamlı performans gösterirse kapılar açılır'' diye konuştu. Nürnberg'in genç orta saha oyuncusu İlkay Gündoğan'a da büyük kulüplerden teklifler geldiğini hatırlatan Sözer, İlkay'a, son günlerde çok iyi oynaması nedeniyle takımların ilgi gösterdiğini söyledi.

TUNAY TORUN'UN TÜRK MİLLİ TAKIMI'NDA ÖNÜ AÇIK
Hamburg takımında oynayan Türk kökenli oyuncu Tunay Torun'un, Türk Milli Takımı'nı tercih etmesinden dolayı sevindiğini de vurgulayan Sözer, ''Türk Milli Takımı'nda Tunay'ın yolu açık. Potansiyeli olan genç bir oyuncu. Türk Milli Takımı'nın Tunay'ı tercih etmesi doğru bir karardı'' diye konuştu. Erdinç Sözer, Türkiye'de küçük takımların çok iyi bir şekilde geliştiğine dikkati çekerek, Beşiktaş, Galatasaray gibi büyük takımlarda bazı yapısal değişikliklere ve antrenör değişikliğine gidilmesi gerektiğini savundu.

HAMBURG'U YENECEĞİZ
Sözer, hafta sonunda Stuttgart'ta Hamburg takımı ile karşılaşacaklarını dile getirerek, ''Bu maçı alacağımıza inanıyorum. Teknik direktör arkadaşım Bruno Labbadia ile birlikte Hamburg'u çok iyi konuma getirmiştik. Takımı finale kadar getirmişken ayrılmak zorunda kalmıştık. Hamburg'un çok büyük potansiyeli var. Ancak takıma yeni yönetim ve düzen gerekiyor'' dedi. Stuttgart takımını da Labbadia ile birlikte göreve geldikten sonra çok iyi duruma getirdiklerini ifade eden Sözer, başarılı olmak ve 1. ligde kalmak için ellerinden gelen her türlü çabayı harcadıklarını belirtti.