Nusaybin’de Atatürk büstü ve Türk bayraklarını söktüler

Mardin'in Nusaybin ilçesinde yaşanan olaylardan sonra bayrak ve Atatürk büstlerinin söküldüğü belirtildi.

Dün gece geç saatlerde şehir merkezine uzak kısımlardaki 6 ilköğretim okulunun bayrakları indirilirken henüz belirlenemeyen bir okulda ise Atatürk büstü yerinden söküldü.

Bayrakların söküldüğü ilköğretim okullarında sabah okula gelen öğretmenler ve idareciler tarafından görüldü. Polise haber verilmesi ile anlaşılan olay Milli Eğitim tarafından gönderilen bayrakların polis ve okul idarecilerinin direklere takılması ile son buldu.

Tam her şeyin bittiği düşünülürken bir ihbarda Atatürk büstünün söküldüğü haberi emniyeti ayağa kaldırdı. Atatürk büstünün ise iple bağlanarak Alman köprüsünde asılı vaziyette durduğu bilgisi geldi. Olay yerine gelen polis, Atatürk büstünün iple bağlanarak aşağıya doğru sarkıtılmış olduğunu gördü.

Büstü indirmeden önce bomba olasılığının üzerinde duran polis olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Büstün içinde bomba olmadığını anlayan polisler ipi bıçak yardımı ile keserek çıkartılar. Büstü araca koyan emniyet güçleri parmak izi incelemesinde bulunmak üzere emniyete götürdüler.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan emniyet bayrağa ve büste saldırıda bulunan kişi ya da kişileri arıyor.