O pilotların cezası belli oldu

MİT ve Genelkurmay Başkanlığı binalarını vuran pilotlara verilen cezalar belli oldu.

15 Temmuz'da Milliyetçi İstihbarat Teşkilatı ve Genelkurmay Başkanlığı binalarını vuran FETÖ'cü pilotlara verilen cezalar belli oldu.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin MİT ve Genelkurmay binalarını vuran helikopter pilotlarının da yargılandığı Kara Havacılık Komutanlığı davasında 86 sanık için birer kez, 36 sanık için de 4 ila 29'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. 29 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen isimler arasında Genelkurmay Başkanı Akar'ı Akıncı Üssü'nden Çankaya Köşkü'ne getiren eski pilot albay Uğur Kapan da bulunuyor.

15 Temmuz darbe girişimi gecesi, Kara Havacılık Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin davada savcı mütalaasını açıkladı. 122 sanık için müebbet hapis cezası istendi.

Davada, o gece MİT ve Genelkurmay Başkanlığı binalarını vuran helikopter pilotlarının da olduğu 151 sanık yargılanıyor. Savcı, 86 sanık için birer kez, 36 sanık için de 4 ila 29'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.

29 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen isimler arasında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı Akıncı Üssü'nden Çankaya Köşkü'ne getiren eski pilot albay Uğur Kapan da bulunuyor.

NTV