‘Obama başkan seçilerse öldürülür’

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi İngiliz yazar Doris Lessing, Amerika'daki başkanlık seçimleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu..

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi İngiliz yazar Doris Lessing, Amerika’daki başkanlık seçimleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu: Obama seçilirse uzun sürmez..

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi İngiliz yazar Doris Lessing, Barack Obama’nın ABD başkanı seçilmesi durumunda öldürüleceğini söyledi.

Lessing, İsveç’te yayımlanan Dagens Nyheter gazetesiyle yaptığı röportajda, ABD başkanlık seçiminde Obama’yı mı, yoksa Hillary Clinton’ı mı desteklediğinin sorulması üzerine, “Fark etmez” dedi.

İki Demokrat adayın seçimde güçlerini birleştirmelerini öneren Lessign, “İkisi birlikte seçime girse, çok güzel olur. Hillary, çok zeki bir kadın. Eğer Obama değil de Hillary kazanırsa daha sakin olur” dedi.

Ayrıntıya girmemekle birlikte Obama’nın başkan olması halinde öldürüleceği öngörüsünde bulunan Lessing, “Eğer Obama kazanırsa, muhtemelen çok uzun sürmez. Onu öldürürler” diye konuştu.

İngiliz yazar, Obama’yı kimin, niçin öldüreceği konusuna girmedi.