Oda baskanligina soyununca siyaseti birakti

MANISA - Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odalari Birligi (MESOB) baskanligina adayligini açiklayan Bakkallar Odasi Baskani Mehmet Ünlübas, AK Parti Merkez Ilçe Teskilati Halkla Iliskiler Baskanligi ve Yönetim Kurulu üyeliginden istifa etti.

Ünlübas, siyaseti oda seçimlerine alet etmemek gerekçesiyle de AK Parti Merkez Ilçe Teskilati Halkla Iliskiler Baskanligi ve Yönetim Kurulu üyeliginden de istifa etti. Baskan olmasi halinde yapacagi icraatlari anlatan Ünlübas, ilk isleri arasinda birlige sayginlik kazandirmanin da bulundugunu söyledi. Ünlübas, dürüst, hak hukuk ayirt eden, yemeyen ve yedirmeyen, çözüm üreten bir anlayisla hizmet edeceklerini ifade etti.

Besinci dönem adayligini açiklayan mevcut baskanin karsisina çikacak olan Mehmet Ünlübüs, dünyada yönetim anlayisinin degistigini belirterek, “Sicak koltuk sevdalarina son noktayi koymak, ‘esnaf için esnafa ragmen’ anlayisina son vermek, hizmet için verilen makamlari sahsi hirslarina alet edenlere dur demek için birlik baskanligina adayim.” seklinde konustu.

Ünlübas, bir süre önce yapilan Bakkallar Odasi seçiminde rakibine açik ara fark atarak tekrar seçilmisti.