Ödemiş’in küçük güreşçileri il birincisi oldu

İzmir'in Ödemiş ilçesindeki 50. Yıl İlköğretim Okulu, güreş müsabakalarında 13-14 yaş minikler kategorisinde takım il birinciliği elde etti.

Öğrencilere birer kitap hediye eden Kaymakam Kırcalı, okul idarecileri ve öğrencileri başarılarından dolayı kutladığını ifade ederek, “Siz efelerin torunlarısınız, başarılarınızın devamını bekliyorum” dedi.

Başkan Badem ise, “Başta İlçe Milli Eğitim Müdürü olmak üzere emeği geçen öğretmenlerimizi ve bu gençleri yetiştiren ailelerini kutluyorum” şeklinde konuştu.

50. Yıl İlköğretim Okul Müdürü Mehmet Uçar, öğrencilerin çalışmalarına çok kısa bir süre önce başladığını ve güreş minderi bulunmaması sebebiyle çok az bir kısmını okulda yapabildiklerini ifade etti. Uçar, bu eksikliği Ödemiş Halk Eğitim Merkezi’nde bulunan ama yeterli olmayan eskimiş bir minder üzerinde giderdiklerini söyledi.

Takımın okulun beden eğitimi öğretmenleri Fatih Kuru, Doğan Zurhan ve Orhan Gümedağ ile millî hakem İsmail birlik eşliğinde minder çalışmalarına devam ettiğini belirten Müdür Uçar, bu başarı Ödemiş’te bir ilk olduğunu kaydetti. İlköğretim okulları arası müsabakalarda takım halinde il birinciliklerini bulunduğunu anlatan Uçar, bundan sonraki hedeflerinin 8-9 Nisan tarihlerinde Balıkesir’de yapılacak bölge birinciliği, ardından da Bursa’daki Türkiye birinciliği olduğunu sözlerine ekledi.