ÖDP: AK Parti ‘halk sağlığına’ zararlıdır!

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İzmir İl Başkanı Cemal Doğan ve partililerin birbirinden tuhaf sözleri:

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İzmir İl Başkanı Cemal Doğan ve partililer, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü önündeki basın açıklamasında, Kamu Hastaneleri Birlikleri Yasa Tasarısı’nı “AKP sağlığa zararlıdır” diyerek protesto etti.

ÖDP İzmir İl Başkanı Cemal Doğan ve yaklaşık 30 partili, bugün öğle saatinde İzmir İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplandı. Doğan burada yaptığı basın açıklamasında, TBMM gündemindeki Kamu Hastaneleri Birlikleri Yasa Tasarısı’nın geri çekilmesini istedi. Özel hastanelerle devlet hastaneleri arasındaki farkların ortadan kaldırılmak istendiğini belirten Doğan, “Devlet hastaneleri de özel hastaneler gibi çalıştırılıyor. Katkı ve katılım payı olmadan kimse yüzümüze bakmıyor. Başarı bu mudur? Ticari sağlık işletmeleri haline getirilen devlet hastaneleri şimdi özel sağlık kuruluşu haline sokuluyor. Vergilerimizle kurulan hastaneler satılıyor. Sağlık işletmeleri kendi içinde sınıflandırılıyor. Herkes cebindeki parasına göre sınıfsal durumuna göre yoksulluğuna göre bir sağlık işletmesine gidecek şekilde düzenleniyor” dedi.

Ellerinde üzerinde `Parasız sağlık parasız eğitim’, `AKP sağlığa zararlıdır’, `Zam, zulüm, işkence. İşte AKP’ yazılı pankartlar taşıyan ÖDP’liler, “Yaşamda da sağlıkta da eşitlik istiyoruz” diye slogan attı.