ODTÜ’de izinsiz gösteri yapan gruba polis müdahale etti

Ortadoğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ) önünde barikat kurup ateş yakan gruba polis müdahale etti.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ) önünde barikat kurup ateş yakan gruba polis müdahale etti. Eylemciler polise taş ve havai fişek ile saldırdı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde Suriye sınırına yapılan duvarı protesto etmek için akşam saatlerinde ODTÜ içinde toplanan grup, önce Eskişehir Dumlupınar Bulvarı’nı trafiğe kapattı. Polisin hemen müdahale etmesinin ardından grup ODTÜ içine kaçtı. Bir süre sonra tekrar toplanan yüzü maskeli grup, üniversitenin Eskişehir Yolu Dumlupınar Bulvarı üzerindeki A1 kapısı önünde barikat kurup ateşe verdi.

Çevik kuvvet ekipleri bir süre sonra gruba biber gazı ile müdahale etti. Polisin müdahalesine eylemciler sapanla taş atarak ve havai fişekle karşılık verdi. Polisin grubu dağıtmasının ardından Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı(TOMA), okul kapısında yakılan ateşe su sıkarak söndürdü. Bir süre sonra tekrar toplanan grup okulun kapısına gelerek polise taş attı. Bunun üzerine Çevik Kuvvet ekipleri ikinci kez gruba müdahale ederek dağıttı. Grup okul içindeki yurtlara kaçarak dağıldı.