ODTÜ’lü Fenerbahçelilerden Cavcav’a tepki…

Ortadodu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) ödrencilerin sorularını cevaplayan Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav bir grup Fenerbahçeli taraftarın protestosuyla karşılattı.

Fenerbahçe maçlarının biletlerinin diğer İstanbul kulüplerinin maç biletlerinden daha pahalı olduğunu iddia eden Fenerbahçeli bir öğrencinin sorusuna; “Fenerbahçe’de para çok” şeklinde cevap veren Cavcav, daha önce Fenerbahçe hakkında yaptığı PKK benzetmesi ile ilgili olarak da protesto edildi. Bir öğrencinin “1907’de kurulmuş bir takımı PKK’ya benzetip hala buralarda dolaşabiliyorsunuz” şeklindeki tepkisinin ardından salonda hareketlilik yaşandı. Diğer öğrencilerin tepkileriyle karşılaşan protestocu, daha sonra salonu terketti.

Bunun üzerine açıklama yapan Cavcav, “Ben hiç bir zaman Fenerbahçeyi PKK’ya benzetmedim. Aziz Yıldırım Türk Futbolu’nu PKK gibi parçalamak istiyor dedim. Hiç bir zaman Fenerbahçeyi kötülemedim, sadece Aziz Yıldırım’ın yapmış olduğu işlerin yanlış olduğunu söyledim” şeklinde konuştu. Fenerbahçe Tesisleri’nde bulunan “Fenerbahçe Cumhuriyeti’ne hoşgeldiniz” şeklindeki bir yazıyı hatırlatan Cavcav, “Türkiye’de Türkiye Cumhuriyeti’nden başka cumhuriyet yoktur” dedi.