Öger turlarla Anadolu’yu tanitacak

Türkiye'ye en fazla turist getiren tur operatörlerinden biri olan Öger Tur, 2006 yilinda Anadolu turlarina agirlik verecek.

Öger Grup, Antalya’da düzenledigi bir toplanti ile 2006 yili yaz programini tanitti. Katalog tanitimina Avrupa’dan bir çok basin mensubu katildi. Vural Öger, 2006’daki öncelikli hedeflerini ve yapilan yenilikleri degerlendirdi. Öger, Anadolu’nun kültürel zenginliklerini tanitmak için Dogu ve Güneydogu Anadolu’yu kapsayan Karadeniz’i de içine alan 8 farkli katalog hazirladiklarini kaydetti. Öger, gelecek sezon Anadolu’ya agirlik vermelerinin sebebini söyle açikladi: “Türkiye, sadece gelip kumda yatilacak bir yer degil, 4 bin yillik tarihi ve zengin bir kültüre sahip. Büyük medeniyetlerin kalintilari var. Türkiye’nin tarih zenginligini sunmak çok büyük bir olay. Türkiye’deki bu potansiyeli sunmak bir tur operatörü olarak vazifemiz.”

Türkiye’nin turizm açisindan degerli olan her yeri kataloga koyduklarini belirten Öger Grup Baskani, “Türkiye’yi turiste total olarak sunuyoruz. Onun için Istanbul için ayri, Anadolu için ayri kataloglar hazirladik. Golf ve diger sporlar için ayri kataloglarimiz var. Aileleri de unutmadik. Türkiye’nin Ege ve Akdeniz bölgelerindeki yerleri kataloglarimizda genis bir sekilde sunuyoruz” dedi. Istanbul’da beklenenin üzerinde bir ilgiyle karsilastiklarini dile getiren Öger, Istanbul’u klasik anlayisin disinda lifestyl olarak sunduklarini söyledi. Istanbul’a özellikle sanatseverlerin ve gatronomlarin ilgi gösterdigini belirten Vural Öger, söyle konustu: “Anadolu’dan ümitliyiz. Yüzde 5 artis bekliyoruz. Gelecek yil Anadolu’ya yaklasik 65 bin turist getirmeyi düsünüyoruz. Ayrica 19 Mart 2006’da Antalya’da Avrupa ve Türkiye’den genis katilimli Öger Maraton düzenlemeyi planliyoruz.”

Vural Öger, 2005 turizm sezonunu da degerlendirdi. Vural Öger’in degerlendirmelerine göre, Öger Grup, geçen sezonu yüzde 5 yolcu ve yüzde 6 ciro artisi ile kapadi. Geçen yilki rekoru bu senede devam ettiren Grup, 1 milyon 370 bin turist tasiyarak 677 milyon Avro gelir elde etti. Yurtdisinda Türkiye imajini güçlendirdiklerini ifade eden Vural Öger, “Almanya’daki seçimlere, gittikçe zorlasan ekonomik kosullara ve terör olaylarina ragmen yolcu sayimizi yüzde 6 artirabildigimiz büyük basari.” dedi. Öger Grubu bünyesindeki sirketlerle Türkiye’nin turizm potansiyelini daha verimli hale getirme çabasi içerisinde olduklarini anlatan Vural Öger, “2006 yaz sezonunda programina aldigi 318 otel ile Almanya’daki en kapsamli Türkiye programini sunan Öger Tur, tatil alternatiflerini Golf, Mavi Yolculuk, Sehir Turlari gibi bir çesitlilik içinde sunarak daha genis kitlelere ulasmayi hedeflemektedir.” diye konustu.

Öger Grup Baskanvekili Nina Öger de, gelecek yil hayata geçirecekleri yenilikleri anlatti. Nina Öger, Finans Bank ile yapilan isbirligi neticesinde Aralik 2005’den itibaren Öger Tur müsterilerinin Ö-Card adi verilen kredi kartlarina sahip olacaklarini bildirdi. Nina Öger, ‘Haydi Kizlar Okula!’ kampanyasina da 15 Avro destek verdiklerini açikladi.

Vural Öger, Almanya’nin yeni basbakani Andire Merkel’in Avrupa turunu da degerlendirdi. Merkel döneminde de Almanya’nin klasik Türkiye politikasinin devam edecegini düsünen Vural Öger, su degerlendirmede bulundu: “Merkel’in verdigi sinyalleri negatif görmüyorum. ‘Müzakereler baslamistir. Müzakerelere sadece Türkiye’nin degil, Avrupa’nin da hazir olmasi gerekir.’ Ifadelerini kullandi. Bunda bir negatiflik yok. Her basbakan gibi ilk önce Avrupa baskentlerini ziyaret edecek. Daha sonra Türkiye’ye gelerek eski politikalarin devam ettigini söyleyecek. Güzel bir politik konusmayla Türkiye’nin Avrupa için önemini vurgulayacak.”