Oğlum asılmalı!

Seri katillerden Mehmet Karahasan’ın babası Osman Karahasan, “Düşündükçe çıldırıyorum. Masum olan o kişileri öldüren oğlumun asılmasını istiyorum” dedi.

Bursa, Sakarya, İzmit, Mersin ve Ankara’da 7 kişiyi arkadaşı Yiğit Bekçe ile öldürdükten sonra yakalanan Mehmet Karahasan’ın babası Osman Karahasan, yaşanan olaylara inanamadığını söyledi. Düşündükçe çıldırasının geldiğini dile getiren baba Osman Karahasan, “Çok acı bir olay. Masum olan 7 kişiyi katlettiler. Onlar ekmek parası için uğraşıyorlardı. Suçsuzdular. Hiç yere öldürüldüler. Geride yetim, dul kadın bıraktılar, ideallerine ulaşamadılar. Bundan daha acı bir olay olamaz” dedi.

Günlerdir uyumadığını dile getiren Osman Karahasan, “Mehmet’in ve Yiğit’in asılmasını istiyorum. Bunlara bu ceza yakışır. Bir baba için de herhalde bundan daha acı bir istek olamaz. Ama onlar bu cezayı hak ettiler. Mehmet’ten utanıyorum. Keşke cinayetlerden sonra intihar etseydi” diye konuştu. Ölenlerin yakınlarından oğlu adına bir kez daha özür dileyen Osman Karahasan, “O masum ve zavallı insanların anne, baba, eş, çocuk ve akrabalarına başsağlığı diliyorum” dedi.

CAN GÜVENLİĞİM YOK

Yaşanan bu olaylardan sonra eşinin, çocuklarının ve gelininin haklı olarak korktuğunu belirten Osman Karahasan, Yalova Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak güvenlikleri için tedbir isteyeceklerini sözlerine ekledi.