Öğrenci harçlıkları sepete girdi ekmek olarak fakirlere gitti

Bursa'da, belediye halk ekmek fabrikasının 'Ekmek Sepeti ile Ekmeğimizi Paylaşalım' kampanyasına harçlıklarını biriktirerek destek olan ilköğretim okulu öğrencileri büyüklere örnek oldu.

Bursa’da, belediye halk ekmek fabrikasının ‘Ekmek Sepeti ile Ekmeğimizi Paylaşalım’ kampanyasına harçlıklarını biriktirerek destek olan ilköğretim okulu öğrencileri büyüklere örnek oldu.
    Bursa Ekmek ve Besin Sanayi Ticaret (BESAŞ) tarafından düzenlenen ‘Ekmek Sepeti ile Ekmeğimizi Paylaşalım’ kampanyasına bir destek de çocuklardan geldi. Karamehmet İlköğretim Okulu 2-B sınıfı öğrencileri ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmek için ekmek sepeti kampanyasına bağışta bulundu. Harçlıklarını birleştiren öğrencilere, sınıf öğretmenleri Fatma Yeşil de destek vererek, paranın eksik kalan kısmını tamamladı. Kampanyaya katılarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler, duyarlılıkları sebebiyle ödüllendirildi. Kampanya hakkında öğrencilere detaylı bilgiler veren BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan, “Kampanya çerçevesinde yoksul vatandaşlara 30 adet kupondan oluşan bir koçan veriliyor ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar her 1 kupon ile BESAŞ bayilerinden 4 ekmek alabiliyorlar. Bu sayede dar gelirli vatandaşlarımız kaliteli ve sağlıklı ekmek yiyerek, istedikleri BESAŞ bayilerinden de ekmek ihtilaçlarını karşılayabiliyorlar.” dedi.
Öğrencilere kampanyaya katkılarından dolayı teşekkür eden BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan, çocukların toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğini sergilediklerini ifade etti. Toplumun tüm kesimlerinden aynı duyarlılığı beklediklerini vurgulayan Aydoğan, 2-B sınıf öğretmeni Fatma Yeşil’e örnek davranışlarından dolayı plaket verdi.
    Kampanya kapsamında BESAŞ tarafından ‘ekmek sepeti’ adı verilen bir havuz oluşturuldu. Hayırseverler ekmek sepetine yardımda bulundukça sepette ekmek birikiyor ve bu biriken ekmekler Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın belirlediği ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor. Hayırseverler kampanyaya katılıp kendi istedikleri kişilere yardımda bulunmayı talep ederlerse de, ekmek kuponları bağışı yapan kişilere teslim ediliyor. Kampanyaya www.besasekmek.com.tr internet sitesi üzerinden kredi kartıyla ödeme yaparak katılma imkanı da sağlayan BESAŞ, yapılan ödeme sonucunda fatura ve ekmek kuponlarını vatandaşların belirtmiş oldukları adrese kargo ile gönderiyor.