Öğrenci servisi uçuruma yuvarlandı 5 kişi yaralandı

Antalya-Saklıkent yolunda, öğrencileri taşıyan minibüsün yaklaşık 7 -8 metre yüksekliği bulunan uçuruma yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada 3'ü öğrenci olmak üzere toplam 5 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre; Saklıkentten Antalya’ya gelmekte olan Hüseyin Ceylan yönetimindeki 07 C 0294 plakalı öğrenci servisi, Antalya-Saklıkent yolunun 6 kilometresinde uçuruma yuvarlandı. Kazada araç sürücüsü Hüseyin Ceylan ve eşi Halime Ceylan ile birlikte isimleri açıklanmayan 3 öğrenci yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Kurtarma Ekipleri ve 112 acil servis ekipleri tarafından kurtarıldı.

Öğrenci servisinde Antalya Lisesi İzcilik Grubu’na üye 20 öğrencinin bulunduğu ve bu öğrencilerden 17’sinin yara almadan kurtulduğu belirtildi. Öğrencilerin Saklıkent Kayak Merkezi’nde düzenlenen geziden döndükleri öğrenildi. Kazada sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan öğrencilerin hayati tehlikesinin olmadığı, sürücü ve eşinin durumlarının ise ağır olduğu belirtildi.