Öğrencievi sakinlerini şok eden ziyaret

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, üniversitede okuyan öğrencilerin evine konuk oldu. Başkan Çoban'ın karşılarında gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) okuyan Halil Akgün, Belediye Başkanına ‘Sayın Belediye Başkanım ben sizleri bir gün mütevazı öğrenci evinde görmek, sıcak çay eşliğinde muhabbet etmek isterim. Saygılarımla’ şeklinde bir mail attı. Bu mail üzerine daveti geri çevirmeyen Başkan Çoban, Cumhuriyet mahallesi Yeter sitesinde bulunan öğrencilerin evine gitti. Karşılarında Başkan Çoban’ı gören Halil Akgün ve ev arkadaşları şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Öğrenciler, “Başkanımıza attığımız mail ile kendisini evimize davet ettik. İlk kez böyle bir olaya şahit oluyoruz. Başkanımız gerçekten halkla iç içe. Kendisine ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gökhan Güzeltaş’ın da katıldığı ziyarette bir süre öğrencilik anılarını paylaşan Belediye Başkanı Çoban, sıcak ve samimi sohbetiyle öğrencilerin yakın ilgisi ile karşılandı. Öğrenciler, Çoban misafirlerine çay, kuru pasta ve meyve ikram etti. Çoban da öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi.