Öğrenciler 2 bin kişiye aşure dağıttı

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde İmam Hatip Lisesi öğrencileri Aşure Haftası'nda 2 bin kişiye aşure dağıttı.

Malzemelerinin büyük bölümünü Okul Kooperatifi Öğrenci Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Fonu’ndan bir kısmını da ailelerinden temin ederek okulda kazanlarda pişirn öğrenciler, Okul Müdürü Sait Nursi Akgüngör ve oklun aracı ile esnaflar, resmi kurumlar ve vatandaşlardan toplam 2 bin kişiye aşure dağıttı.

4 yıldır kendi aralarında geleneksel olarak yaptıkları aşure dağıtan öğrenciler, etkinliği daha da genişleterek halkın arasına da yaydı. Bu yılki aşure dağıtımı organizasyonunda görevli öğrencilerden Ahmet Koca ve Ahmet Koç, “Aşure Haftası’nı halkımıza hatırlatmak için böyle bir çalışma yaptık. Bu organizasyonu okul müdürümüz ve öğretmenlerimizin katkıları ile her yıl daha profesyonel yaparak genişleteceğiz.” dedi.

Aşure geleneğinin yaşatılması ve hatırlanması açısından, öğrencilerin yaptığı bu organizasyonun çok önemli olduğunu ifade eden Okul Müdürü Sait Nursi Akgüngör, “Organizasyonumuzda görevli öğretmen ve özellikle de öğrencilerime bu anlamlı günü halkımıza hatırlattıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.