Ögrenciler 30 yil önce okulda görev yapan ögretmenleri bir araya getirdi.

AFYON - Afyonkarahisar'da 27 Agustos Ilkögretim Okulu 5-C sinifi ögrencileri ellerindeki sinirli imkanlara ragmen çikardiklari sinif dergisinin tanitimimi bir kokteyl düzenleyerek yapti.

Gecede, ögretmenlere ve dergide emegi geçen firmalara tesekkür belgesi de verildi. 5 bin adet olarak çikarilan dergide ögrenciler çalismalarini, dünya görüslerini siralarken, gezi ve tespitlerini aktardi.

Geceye katilan Milli Egitim Müdürü Hidayet Yildirim ise çocuklarin yaptiklari is ve sergiledikleri davranislarin kendisini duygulandirdigini dile getirerek, “Bu çocuklari görünce gelecekten endisem olmuyor. Gözüm de asla arkada kalmaz.” dedi.

Sinif ögretmeni Ünal Yilmaz ise bir gül bahçesi olan sinifta her gülün kendine has güzellikleri oldugunu söyleyerek, “Bizim gösterecegimiz ilgiye sevgiye, sefkate ihtiyaci var. Onlara sevecenlikle, dostlukla, içtenlikle yaklasirsak insanlara verilen egitimin kalitesi, inanin çok daha farkli yerlerde olacaktir.” diye konustu.

Egitim anlayisinda bilgilerin, yöntemlerin, metotlarin degismesine ragmen, degismeyenin insan kalitesi oldugunu vurgulayan Yilmaz, “Saglikli yapiya sahip toplumlarda ve toplumlari olusturan bireylerde olmasi gereken özellikler hiç degismedi. Inaniyorum ki degismeyecek. Degismedigine inandigim bu degerleri 5 yil boyunca ögrencilerime asilamaya çalistim. Dergimizde de yazdik.” seklinde konustu.

Amaçlarinin; düsündüklerini her alanda ifade edebilen, isteklerini mesru yollarla sunan milli ve manevi degerlerini evrensel degerlerle bütünlestirebilen, bireyler yetistirmek oldugunu hatirlatan Yilmaz, kuru bilgi hamalligindan kurtararak, bildiklerini ve ögrendiklerini hayatla bütünlestirebilen bir nesil hedeflediklerini ifade etti.

Yilmaz, bütün imkansizlilara ragmen ögrencilerin 5 bin adet dergi basip dagitmalarinda bu açidan degerlendirilmesinin önemli olduguna isaret etti. Gecede, ögrenciler tarafindan hazirlanan “Anilarla 27 Agustos Ilkögretim” slayt gösterisi ve siirler geceye renk katti. Ögrenciler ise dergi sonrasinda, pek çok askeri ve siyasi tarafindan kabul edilerek görüsmeler yaptiklarini, ev pek çok gazetelerde haberlerinin yer aldigini söyledi.