Öğrenciler Bursa’nın tarihi binalarının maketlerini yapıyor

Bursa'nın tarihi ve kültürel mekanlarının maketlerini yapan Hürriyet Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Yapı Ressamlığı Bölümü öğrencileri, hem yeteneklerini geliştiriyor, hem de örnek bir kentlilik bilinci sergiliyor.

Hürriyet Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Yapı Ressamlığı Bölümü öğretmenleri, Şaver Gençer, Şenay Yüksel, Zafer Oruç ve Şükran Gençer, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’in şehir dışında olması nedeniyle maketi Başkanvekili Recai Ekmekçi’ye verdiler. Recai Ekmekçi’nin, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Heykel’deki Tarihi Belediye Binası’ndaki odasında gerçekleştirilen ziyarette konuşan Yapı Ressamlığı Bölümü Şefi Şaver Gençer, “Teknik lisemizin 12. sınıf öğrencileri bu maketi 2 ayda yaptı. Okulumuzda Bursa’nın bir çok tarihi mekanının maketlerini yapıyoruz. Öğrencilerimiz de bu maketleri yaparken hem büyük bir keyif alıyor, hem de yeteneklerini geliştiriyorlar” dedi.

Yaptıkları jestten dolayı öğretmenlere teşekkür eden Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Recai Ekmekçi ise, “Bu çalışmayı gerçekleştiren öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Gerçekten de çok güzel bir işe imza atmışlar. Öğrencilerimizin kentin tarihi değerlerine sahip çıkması ve bu uğurda çaba göstermesi bizi çok memnun etti. Bu örnek bir kentlilik bilinci uygulamasıdır” şeklinde konuştu.