Öğrenciler deprem konusunda bilgilendirildi

Kozan Belediyesi idarecileri tarafından Mehmet Akif Ersoy Lisesi'nde deprem öncesinde alınacak tedbirler, deprem anında yapılması gerekenler ve deprem sonrasında nasıl davranılması gerektiği konusunda bir seminer verildi.

Kozan Belediyesi idarecileri tarafından Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde deprem öncesinde alınacak tedbirler, deprem anında yapılması gerekenler ve deprem sonrasında nasıl davranılması gerektiği konusunda bir seminer verildi.

Mehmet Akif Ersoy Lisesi Sivil Savunma Kulübü’nden Ragıp Kaya ve Bilge Gürbüz’ün Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan’dan okullarında deprem ile ilgili bir bilgilendirme yapılmasını istemeleri üzerine Başkan Özgan tarafından görevlendirilen Fen İşleri Müdürü İnş. Müh. Cüneyt Ulu, Mehmet Akif Ersoy Lisesi Konferans Salonu’nda deprem konularını kapsayan bir bilgilendirme sunumu yaptı.

Ülkemizin bir deprem ülkesi olduğunu kaydeden Ulu, 17 Ağustos Gölcük ve 27 Haziran Ceyhan depremleri görüntülerinden oluşan örneklerin verildiği bilgilendirme sunumunda herkesin depreme karşı hazırlıklı olması gerektiğini belirterek, öğrencileri ev alırken ve kiralarken neye dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyarıp, her okul ve ailenin bir afet plan oluşturması gerektiğini kaydetti.

Okul Müdürü Bekir Taşkıner’in de katıldığı programda Ulu, öğrencilerin ve öğretmenlerin sorularını cevaplandırdı.