Öğrenciler futbolculara saldırdı

TFF 2. Lig 4. Klasman Grubu takımlarından Adana Demirsporlu futbolcular, ziyaret için gittikleri Merkez Endüstri Meslek Lisesi'nde bazı öğrencilerin saldırısına uğradı.

Adana Demirspor Kulübü Başkan Vekili Erdeniz Çelebi, yardımcı antrenör Cüneyt Tiryaki ve futbolcular bugün Merkez Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret etti. Yüzlerce Demirspor’lu öğrenci takımın otobüsünü okulun 500 metre ilerisinde karşılayarak sevgi gösterilerinde bulundu.

Mavi-lacivertli futbolcular öğrencilerin arasında tezahüratla okul içerisine girdi. Mavi-lacivertli öğrenciler salona sığmayınca okul yönetimi toplantıyı bahçeye aldı. Tüm öğrenciler mavi-lacivertli futbolculardan imza alıp fotoğraf çektirirken, birkaç öğrenci futbolculara saldırdı. Okul yönetimi daha sonra güvenlik güçlerinden yardım istedi. Polisin okula gelmesiyle olayı çıkartan öğrenciler gözaltına alındı.

Olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren Adana Demirspor Kulübü Başkan Vekili Erdeniz Çelebi, “Uzun süreden beri futbolcularımızla okul ziyaretleri düzenliyoruz. Gittiğimiz her okulda okul yöneticileri ve öğrencilerimizin büyük ilgisiyle karşılaşıyoruz. Bugün ziyaret ettiğimiz Merkez Endüstri Meslek Lisesi’nde de aynı görüntüler vardı. Takım otobüsümüz okulun yüzlerce metre uzağında öğrenciler tarafından karşılandı. Büyük coşkuyla okul içerisine girdik. Bu arada kendini bilmez birkaç öğrenci futbolcularımıza saldırdı. Saldıranların elinde bıçak da bulunuyordu. Okul yönetimi bizler ve emniyet güçlerinin müdahalesiyle futbolcularımızı otobüse bindirdik. Bu saldırıyı gerçekleştiren, arkasında duran ve yaptıranları şiddetle kınıyoruz. Şampiyonluk yolunda önemli adımlar atan takımımızın önüne taş koymaya çalışıyorlar.” şeklinde konuşarak olaya tepki gösterdi.

Bu arada okul dışında bekleyen kulüp otobüsü de taşlı ve bıçaklı saldırıya uğradı. Araçta maddi hasar meydana geldi.