Öğrenciler güneş tutulması ile birlikte sokaklara döküldü

Günlerdir güneş tutulmasını bekleyen herkes gibi öğrenciler de güneş tutulması anının keyfini çıkardı.

Güneş tutulmasının başlaması ile birlikte açık alanlara çıkan öğrenciler, koruyucu gözlüklerle tutulma olayını seyretmeye başladı. Sabahtan öğleye kadar havaların sisli ve bulutlu geçmesi öğrencileri üzmesine rağmen, öğleye doğru kendisini gösteren güneşle birlikte öğrenciler de sevinç çığlıkları atmaya başladı.

Günlerce basın yayın ve televizyonlardan takip ettikleri güneş tutulması olayını canlı olarak izlemek isteyen öğrenciler, güneş koruyucu gözlüklerin az olması nedeni ile uzun kuyruklar oluşturdu. Çayeli’nde hizmet veren Özel Şahika İlköğretim Okulu öğrencileri de öğretmenleri ile beraber bu anı yaşadı.

Öğle saati ile birlikte açık bir meydanda toplanan öğrenciler, birlikte tutulmaya izledi. Daha sonra güneş tutulmasının tam olarak gerçekleştiği sırada güneşli olan hava birde karanlığa büründü. Güneşli havanın birden karanlığa dönmesi ile iyice heyacanlanan öğrenciler, bu anın mutluluğunu doyasıya yaşadılar. Güneş tutulması olayını ilk defa canlı olarak yaşadığını söyleyen İlköğretim 4. sınıf öğrencisi Esra Sarı, “Gerçekten çok heyacanlandım. Hava karardığı anda korktum diyebilirim.” dedi.