Öğrenciler hayallerindeki evleri görücüye çıkartıyor

'Hayalimdeki Ev' konulu ödev çalışmasından yola çıkan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2. Sınıf öğrencileri hazırladıkları ev maketlerini bir araya getirip 'Hayalimdeki Ev Sergisini' açarak hayallerini görücüye çıkardı.

GKV Özel Okulları İlköğretim 2. sınıf öğrencileri hayallerindeki evleri maketler halinde yaparak görücüye çıkardı. 2/B ve 2/E sınıf öğrencileri gelecekte yaşamak istedikleri ev modellerini kesitler halinde hazırlayarak okul fuayesinde sergileyeme başladı.

Evlerin mekanlarını ve iç mimarisini de büyük bir titizlikle hazırlayan minik öğrenciler ev eşyaları, bölümleri İngilizce yazılarla da destekleyerek gördükleri yabancı dil eğitiminde ulaşılan noktayı gözler önüne serdi.

GKV Özel Okulları’nda uygulanan çağdaş eğitim çizgisi ve 43 yıllık bilgi birikiminin önemine dikkat çeken Genel Müdürü Yard. Doç. Dr. Necmiye Karataş, “İlköğretim 2. sınıf öğrencilerimiz İngilizce derslerinde konuları ve kelimelerin pekiştirilmesi amacıyla verilen proje çalışmasında hayallerindeki ev modellerini geliştirerek görücüye çıkarmışlardır. Büyük bir titizlikle ve ciddiyetle hazırladıkları ev iç mimarisini gösteren maketlerini sergileyerek elde ettikleri sonuçları bizlerle paylaşmışlardır. Eğitimde derslerle ilgili uygulamalar öğrencilerin daha iyi gelişmesi ve eğitilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. GKV’li minik öğrencilerimizi yürekten kutluyorum” şeklinde konuştu.

Velilerin büyük beğenisini kazanan ‘Hayalimdeki Ev Sergisi’ birçok mimarında dikkatini çekti. Konuyla ilgili değerlendirme yapan mimarlar ise “Öğrencilerin hayal güçleri ve yaşamak istedikleri ev modelleri gerçekten görülmeye değer. Uygulanan eğitim modeli çocuklarımızın gelecekte yaşamak istedikleri konut modelleri yanında yarınlarla ilgili düşüncelerinin ortaya çıkarılmasını sağlamaktadır. Ülkemizin yarınlarla ilgili düşüncelerini sergileyebilecek kapasitede yetişmiş insan gücüne ihtiyacı vardır. Konutların oturma odaları, yatak odası salon ve diğer bölümleri hayal güçleri kullanılarak geliştirilmiş. Bugün bu sergiye emek veren minik öğrenciler yarınların büyük Türkiye’sinin mimarları olmaya aday” yorumunu yaptı.