Öğrenciler Hayrettin Karaca’yı ziyaret etti

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Genç TEMA Topluluğu öğrencileri, TEMA Vakfı Bolu İl Temsilcisi Ayşegül Özer ile birlikte Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) kurucusu Hayrettin Karaca'yı Yalova'daki 'Ağaç Parkı' içinde bulunan evinde ziyaret etti.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Genç TEMA Topluluğu öğrencileri, TEMA Vakfı Bolu İl Temsilcisi Ayşegül Özer ile birlikte Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) kurucusu Hayrettin Karaca’yı Yalova’daki ‘Ağaç Parkı’ içinde bulunan evinde ziyaret etti.

    Öğrencilerle uzun bir süre sohbet eden Karaca, çevrenin önemini vurguladığı sohbette, öğrencilere ihtiyaçlarından fazlasını tüketmemelerini ve çevreyi korumalarını öğütledi. Karaca, topraklarımıza sahip çıkmamız ve bunun için tüm tedbirleri almamız gerektiğini de ifade etti.

    Daha sonra öğrencilere evindeki kütüphanesini gezdiren Hayrettin Karaca, okuyan insanla okumayan insan arasındaki farkları sıraladığı sohbette, ‘insan’ olabilmek için kitap okumak gerektiğini anlatarak, öğrencilere mutlaka kitap okuma alışkanlığı edinmeleri gerektiğini söyledi.

    Ziyaretin ardından Genç Tema Topluluğu öğrencileri, Yalova’da bulunan ve Yürüyen Köşk olarak da adlandırılan Atatürk Köşkü’nü gezdi. Çınar ağacının dallarının çatısına ve duvarlarına zarar verdiği köşk, Atatürk’ün talimatıyla temeline döşenen rayların üzerinden kaydırılmış ve böylece hem çınar ağacının kesilmesi önlenmiş hem de köşk zarar görmemişti.