Ögrenciler kaza yapti

KONYA - Konya'nin Seydisehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasinda, ögrencileri tasiyan otobüs ile bir kamyonetin çarpismasi sonucu 19 ögrenci yaralandi.

Ilçedeki Atatürk Spor Salonu’nda yapilan maçin ardindan beldeye dönmek için yola çikan Ortakaraören Beldesi Cumhuriyet Ilkögretim Okulu ögrencilerini tasiyan Mehmet Ö. yönetimindeki 42 ZE 474 plakali otobüs, Atatürk Spor Salonu önündeki kavsakta, Hüseyin K.’nin kullandigi 07 LA 473 plakali kamyonetle çarpisti.

Ögrencileri tasiyan otobüsün devrilmesi sonucu, Ahmet ve Fatma Terzi, Merve Çoban, Rahmi ile Hüseyin Atabek, Süleyman Ali Memis, Fadime Yayla, Yusuf Yasar, Hüseyin Kirazli, Mehmet Atmaca, Asiye Öztürk, Ümmügülsüm Çetin, Fatma Aldum, Emise Yildirimoglu, Emise Sen, Ayse Parlak, Emine Sezis, Naciye Gedik, Merve Gedik yaralandi.

Bir kismi kendi imkanlariyla camlari kirilan otobüsten disari çikan ögrenciler, olay yerine gelen ambulanslarla Seydisehir Devlet ve Konya Numune Hastanelerine kaldirildi. Yaralilar, ayakta tedavilerinin ardindan taburcu edildi.