Öğrenciler Nevruz’da İstanbul’u gezecek

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan gelecek, öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 100 kişilik grup, Nevruz'da İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini gezecek.

Genelgede, Nevruz kutlamaları çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi ile diğer bölgelerdeki 20 ilden bir öğretmen ile 2 kız ve 2 erkek öğrenci olmak üzere toplam 100 kişilik öğretmen ve öğrenci grubunun 18-22 Mart tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Nevruz etkinliklerine katılacağı kaydedildi. Grubu oluşturacak öğretmen ve öğrencilerin İstanbul’a geliş- gidiş, iaşe, konaklama ve ildeki gezi süreci ile ilgili giderleri Kütlür ve Turizm Bakanlığı tarafından karşılanacak.

Ayrıca; vakıf, dernek, meslek odaları ve benzeri sivil toplum kuruluşlarının desteği sağlanarak ihtiyacı olan öğrenciler için yardım paketleri hazırlanacak. Yardım paketleri ihtiyacı olan öğrencilere dağıtılmak üzere 15 Mart 2006 tarihine kadar, kalkınmada öncelikli il milli eğitim müdürlüklerine gönderilecek. Yardım paketleri, 15-17 Mart tarihleri arasında okullara teslim edilecek ve okul müdürlüklerince dağıtımı sağlanacak.