‘Öğrenciler Polat Alemdar’a özenmesin’

Son günlerde başta okullarda olmak üzere yaşanan bir çok bıçaklama ve öldürme olayının sebepleri arasında gösterilen Kurtlar Vadisi dizisinin oyuncuları, bu suçlamayı kabul etmiyor.

Bundan 5 sene önce okullarda 38 kişinin öldüğünü ifade eden Yakışırboy, su sene meydana gelen 6-7 üzücü hadisenin diziye bağlanmasını yanlış bulduğunu kaydediyor.
Her türlü şiddet olayının temelinde ailenin yattığını ifade eden Yakışırboy, anne-babaların çocuklarına sahip çıkmasını öneriyor.

Güzel terbiye edilen bir çocuğun kimseye zarar vermeyeceğini bildiren Yakışırboy, “Bizler de küçükken çok vurdulu kırdılı kovboy filimlerini izledik. O zaman bütün diziler kaldırılsın. Bütün dizilerde silah var. Aileler çocuğunu iyi yetiştirecek. Benim de birsürü yeğenim var. Onlar niye kavga etmiyor. Okullarda öğrenciler Polat Alemder’a özenmesin. O işini yapıyor. Çocuklar okusunlar. Herkes işini yapsın. Dizinin gençleri olumsuz etkilediğine inanmıyorum.” diyor.

Öte yandan aynı ortamı paylaşan kimsesiz ve yardıma muhtkaç çocuklar Nevzat Yakışırboy’a yoğun sevgi gösterisi yaptı. Yakışırboy, çocuklarla fotoğraf çektirip, imza dağıttı.